Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Kanon Jedi Order

Mapa do kanonu Jedi Order [click]

Informacje Wstępne | Jedi
Galaktyczne Imperium | FedKorp | Syndykat | Terytorium Chissów

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...

Rok 193 po Bitwie o Yavin. Dawni Mistrzowie Zakonu Jedi są już odległą przeszłością, a w dziejach Galaktyki pojawili się zupełnie nowi bohaterowie. Sam Zakon nie jest już taki jak za czasów Starej, czy nawet Nowej Republiki. Jedi są rozsiani po Galaktyce, mając kilka mniejszych siedzib na wielu planetach. Nie ma już Wielkiej Rady, która nadzorowałaby wszystkie akademie. Jedi jednak nigdy nie byli bardziej potrzebni Galaktyce niż obecnie.

Minęło zaledwie 35 lat od zakończenia ostatniego galaktycznego konfliktu, zwanego potocznie "Mrocznymi Czasami". Konflikt ten miał ogromne konsekwencje i odbijał się echem każdego dnia. Galaktyka została podzielona jak nigdy wcześniej. Światy należały teraz do jednej z trzech głównych sił: Galaktycznego Imperium, Syndykatu lub Federacji Korporacji Niezależnych, zwanej w skrócie FedKorp. Każdy z tych tworów miał swoje zasady, rządy, terytoria... I każdy chciał coraz więcej.

Sytuacja pozostaje niestabilna, planety na granicach terytoriów są w stanie ciągłych wojen domowych, wciąż powstają nowe rebelie walczące o powrót do tej czy innej galaktycznej frakcji. Rodziny pozostają rozdzielone, a dawni przyjaciele porozstawiani po przeciwnych stronach barykady. Każdy czuje, że jeden konflikt za dużo, a galaktykę znów pochłonie wojna.

Na cienkiej linii między pokojem a wojną stoją Jedi, wykonując najstarszą ze swoich misji: strzegąc pokoju. Pozostając stroną neutralną w toczących się sporach, wykonują zadania, których nikt inny nie chce się podjąć. Będąc raz jeszcze symbolem nadziei dla mieszkańców nawet najbardziej odległych zakątków znanej Galaktyki.

Wszystko się zmieniło. Nawet Jedi zostali zmuszeni przez losy Galaktyki do zmiany, by radzić sobie z obecną rzeczywistością. Przetrwał jednak Kodeks, tradycje i zwyczaje Zakonu - filary stojące niezmiennie od wieków, bez względu na to co lub kto próbował je zniszczyć. Te filary są jedynym reliktem przeszłości, który trzyma Galaktykę w całości.

I to właśnie one są głównym celem każdego, kto chce widzieć ją ponownie w płomieniach...


Dowiedz się więcej z naszego Holokronu

Wróć na górę