Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Ar'lani

Autor: Caroline

Ar’lani była kobietą rasy Chiss w stopniu Admirała oraz członkinią Obronnej Hierarchii Floty Defensywnej Chissów, a także służyła jako dowódca Chissańskiej Floty Ekspansywno-Defensywnej.
Jako członkini Hierarchii, Ar’lani musiała zrezygnować ze statusu członka jednego z rodów panujących i w pełni poświęcić się wojsku. W przeciwieństwie do innych członków Chissańskiej Floty Ekspansywno Defensywnej nosiła biały, a nie czarny mundur.
Tuż przed 27 rokiem BBY, Ar’lani dowodziła jednostkami, które pokonały zwiadowczą grupę Yuuzhan Vongów. Wkrótce potem przybyła na Crustai w celu skontrolowania działań komandora Mitt’raw’nuruoda oraz sprawdzenia jak wygląda grupa przemytników rasy ludzkiej (chodziło o Dubraka Qennto, Maris Ferasi i Jorja Car'dasa). Chissowie obawiali się, że Republika Galaktyczna i Yuuzhanie mogą działać w koordynacji i chcą podbić światy przestrzeni Chissów.
Mimo częstych utarczek słownych z Thrawnem dotyczących moralności i taktyki, pomogła mu zwabić siły Vaagari w pułapkę. Po tym jak Thrawn przejął „skarb”, statek Vagaarich, poparła go w jego zarzutach przeciwko rodowi Chaff, który chciał przejąć i wykorzystać łupy wojenne do własnych celów.
Ona oraz Syndyk Mitth’raw’safis, badali działalność Thrawna przeciw Separatystom, ponieważ istniały podejrzenia, że przekroczył protokoły Chissów o nieagresji. Car’das w tym czasie uciekł i sprowadził Vaagari do przestrzeni Chissów, aby Vaagari zaatakowali pierwsi, co miało poskutkować tym, że Chissowie przejęliby się zagrożeniem z ich strony. Ar’lani również uczestniczyła w zwróceniu wolności Geroonianom.
Wróć na górę