Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Fehlaaur'aitel'loro

Autor: Caroline

Fehlaaur'aitel'loro znany również jako Fehlaaur był samcem rasy Chiss i dyplomatą Dynastii Chissów. Był odpowiedzialny za współpracę Dynastii i Imperium Fela. Został członkiem Imperialnego Korpusu Dyplomatycznego jako znak solidarności między oboma rządami.
W 127 roku ABY Galaktyczny Sojusz uruchomił tak zwany „Projekt Ossus”, który miał wspomóc renowację zniszczonych przez Inwazję planet. Imperium starało się sabotować ten projekt, aby obywatele galaktyki stracili zaufanie do rządu, co miało sprawić, że Imperium znów stałoby się potęgą galaktyki. Kiedy informacja o tym dotarła do Dynastii Chissów, próbowali oni zmusić Fehlaaura do powrotu na Csillę, by Chissowie nie zaangażowali się w konflikt. Imperator Roan Fel w celu zapewnienia, że Dynastia Chissów nadal jest sojusznikiem Imperium, mianował Fehlaaura Moffem oraz dyrektorem Imperialnego Korpusu Dyplomatycznego.
Pod koniec wojny Sithów z Imperium, po masakrze na Ossusie, Lord Sith Darth Kryat, przejął władzę w Imperium. Kryat zażądał od przewodniczącego Rady Moffów, Morlisha Veeda, a następnie pozostałej Rady, przysięgi bezwzględnej lojalności.
Po wojnie Sithów i Imperium oraz w trakcie Drugiej Imperialnej Wojny Domowej, Fehlaaur'aitel'loro, nadal urzędował na stanowisku Moffa. W 137 roku ABY Kryat nakazał Moffom znaleźć byłego Jedi Cade’a Skywalkera, którego Lord Sith szukał ze względu na jego zdolności lecznicze. Zaraz po tym jak Kryatowi udało się złapać Cade’a, nakazał podległej mu Darth Maladi skontaktować się z radą Moffów i rozkazać im, aby spotkali się z nim w jego komnatach na Coruscant oraz wrócili do wcześniejszych obowiązków. Niezadowolony z tego faktu Veed, nakazał Moffom śledzić wszystkie informacje o Skywalkerze.
Później Skywalkerowi i jego sojusznikom udało się zabić Kryata, a Rada Moffów otrzymała informacje o tajnym spotkaniu byłego Imperatora z Jedi na Agamarze. Veed chciał go przechwycić podczas spotkania, rozkazał w tym celu przygotować flotę do natychmiastowego odlotu. Moffowie Yage i Fehlauur otrzymali dowodzenie nad Pierwszą Brygadą Sił Uderzeniowych Sithów i Imperium, która miała przechwycić byłego Imperatora.
Wróć na górę