Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Aleena

Autor: Vendea

Aleeni byli małymi gadami z wielkimi oczami i szerokimi ustami pełnymi małych, ostrych zębów. Ich ciała były długie w stosunku do krótkich rąk i nóg. Mieli niebiesko-zielony kolor skóry. Posiadali wyjątkowy refleks, a także szybki metabolizm, który pozwalał im bardzo szybko przekształcać pokarm w energię, aby mogli uciekać przed drapieżnikami z rodzimej planety. Ich rodzimym językiem był Basic i Aleena.
Aleeni byli istotami społecznymi i zwykle najlepiej rozwijali się w zespołach – jeśli nie z własnego gatunku, to z zaprzyjaźnionego. Byli bardzo lojalni w stosunku do swoich przyjaciół. Ze względu na ich wrodzoną ciekawość, Aleeni byli podróżnikami. To, w połączeniu z silnym zaangażowaniem rodzinnym, obfitowało podróżami nawet w miejsca niebezpieczne tylko po to, aby zobaczyć różne atrakcje. Pojawienie się rodziny Aleenów, przechodzącej przez kosmiczną metropolię, było powszechnym widokiem na wielu planetach.
Miłość Aleenów do sportu, a w szczególności do przygody i emocji sportowych, zbliżył ich do wielu galaktycznych społeczności. Wielu Aleenów wykorzystywało swoje naturalne odruchy, zwłaszcza Ratts Tyerell i Mab Kador.
Aleeni mogli też stać się Jedi – na przykład Mistrz Jedi Tsui Choi, który walczył w Wojnach Klonów. Innym Jedi rasy Aleena był Kazdan Paratus, któremu udało się przetrwać rozkaz 66.
Ze względu na to, że byli niscy, Aleeni byli czasami wykorzystywani jako zwiadowcy w różnych siłach zbrojnych. Niektóre oddziały lojalne wobec Galaktycznej Republiki przeprowadzały misje zwiadowcze podczas Wojen Klonów.
Wróć na górę