Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Arcona

Autor: Vendea

Arcona to bezłuskie gady z humanoidalnym ciałem. Pochodzą oni z pustynnej planety Cona w systemie Ro Teke. Ich długość życia była mniej więcej taka sama, jak u człowieka.
Głowa Arconów była płaska, w kształcie kowadła. Mieli ostre pazury, jasne, marmurowe oczy jak i odcień skóry. Arconi dostosowali się do warunków klimatycznych swojej rodzimej planety, Cona, poprzez jedzenie amoniaku. Pomimo bulwiastych oczu, Arconi mieli bardzo słaby wzrok. Ich oczy nie mogły wykryć drobnych kształtów, widzieli tylko niewyraźne obiekty. Aby polepszyć sobie wzrok, między oczami mieli niewielki organ czuciowy w kształcie rombu, który często był mylony z nosem. Dzięki temu Arconi mogli rozpoznawać kogoś lub coś poprzez wzór ciepła. Podobnie jak większość gadów, mieli narządy węchowe położone na języku, co bardzo ułatwiało im życie. Kobietę Arcona uznawano za bardziej lekkomyślną, niż istotę płci przeciwnej, a więc to mężczyźni zajmowali się wychowywaniem dzieci. Zaloty zajmowały im bardzo dużo czasu. Byli bardzo podatni na uzależnienie od soli, która służyła im jako halucynogen w wyniku czego sprzedaż tego środku na Cona była karana. Ze względu na swój charakter to kobiety częściej uzależniały się. Po długotrwałym zażywaniu tej substancji, ich oczy zmieniały kolor z zielonego na złoty, dlatego większość osób uważało, że to właśnie złoty jest naturalnym kolorem ich oczu. Mieszkali w luźnych wspólnotach rodzinnych, w których rządził Grand Nest.
Zanim nawiązali kontakt z ludźmi, Arconi nie byli zaawansowani technologicznie. Mimo, że później używali technologii, sami żadnej nie stworzyli. Kiedy wysłannicy Starej Republiki przybyli na Cona, wielu Arconów było bardzo entuzjastycznie nastawionych. Starali się często podróżować. Dzięki temu byli rozpoznawalni w całej Galaktyce i powszechnie spotykani w wielu portach kosmicznych.
Przed Wielką Czystką Jedi, wielu Arconów czułych na Moc dołączyło do Zakonu Jedi. Wielu było zwolennikami Nowego Zakonu, kiedy dowiedzieli się o zamiarze utworzenia zjednoczonej Galaktyki, co pasuje do ich koncepcji o idealnym społeczeństwie. Byli reprezentowani w Sojuszu Galaktycznym i Nowym Zakonie Jedi, przez między innymi Mistrza Jedi Vaala Razelle. Zwykle myśleli o sobie jako o całości, nie mieli indywidualności. Bardzo często mówili ,,my”, nawet jeśli tylko jeden osobnik był obecny, ponieważ zawsze przebywali w dużej rodzinie. Ich rodzimym językiem był Arconese, który pochodzi z Cony. Jednak młodych rzadko nauczano właśnie tego języka, ponieważ bardzo ławo mogli nauczyć się Basica.
Wróć na górę