Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Barabelowie

Autor: Vendea

Według legendy, mała grupka Jedi na czele z Noga-ta przybyła na Barab I około 900 BBY. Noga-ta pomógł rozstrzygnąć wojnę domową, z którą to społeczeństwo borykało się przez tysiące lat. W związku z tym, Barabelowie obdarzyli Jedi wielkim szacunkiem i zaufaniem, akceptując ich osąd w każdym sporze. Jednak poza kontaktem z Jedi, Barabelowie mieli niewielki kontakt z innymi stworzeniami. Podczas dni Nowej Republiki kilku Barabelów stało się częścią Nowego Zakonu Jedi. Najbardziej znanym z nich jest Saba Sebatyne. Rasa ta została niemal doszczętnie zniszczona, kiedy Barab I został zniszczony przez Yuuzhan Vongów podczas ich inwazji na Galaktykę. Jednak niektórym osobnikom udało się uciec.
Barabelowie byli zimnokrwistym gatunkiem pochodzącym z Barab I. Byli dwunożnymi gadami o ciemnym kolorze skóry. Zwykły blaster nie mógł uszkodzić ich ciała. Byli w stanie wykorzystać swoje ogony przeciwko wrogom; dzięki tej niespodziance doprowadzili wielu do zguby. Posiadali również ciężkie pazury i zęby ostre jak igły. Ponadto mieli dwa żołądki. Barabelowie stworzyli własny system rozmnażania, który polegał na tym, że w jednym gnieździe dwie kobiety zostały zapładniane przez dwóch mężczyzn, następnie cztery osoby ochraniały to gniazdo. Mężczyźni, nie wiedząc, który młody był którego, używali imion matek.
Barabelowie byli znani z waleczności. To, że działania wielu osobników tej rasy były napędzane przez ich instynkt łowiecki powodowało ogólne poczucie, że Barabelowie są zawsze źli lub co najmniej prostaccy. Byli oni waleczni, ale również niezwykle lojalni wobec swoich kolegów i rodziców. Posiadali wielki szacunek dla Jedi.
Przepraszanie za czyn czy też współczucie było pojęciem nieznanym wśród Barabelów. Czasami było to kłopotliwe dla innych gatunków, na przykład ludzi, kiedy czuli potrzebę przeprosić Barabela.
Jednym z wierzeń Barabelów była grupa demonów zwana „Rozpadem Barabelu” (ang. Blight of Barabel), a ich nazwiska były często używane jako przekleństwa.
Większość osobników tej rasy nie używała typowych zaimków pierwszoosobowych, takich jak „ja, moje…”, tylko odnosili się do siebie w trzeciej osobie.

Często spotykane imiona Barabelów:
• Ragath
• Vangar
• Tesar
• Saba
• Zal
• Zozoped.
Wróć na górę