Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Lot Pozagalaktyczny

Autor: Caroline

Producent: Rendili StarDrive (pancerniki)
Klasa: nieokreślona
Wymiary(dł./szer./wys.): 600 m/b.d./b.d.
Silniki: b.d.
Klasa hipernapędu: b.d.
Maks. prędkość atmosferyczna: b.d.
Maks. przyspieszenie: b.d.
Uzbrojenie: 60 baterii turbolaserów, 60 dział laserowych, 120 poczwórnych dział laserowych
Osłony: b.d.
Załoga: 5000
Pasażerowie: 45020
Udźwig ładowni: b.d.
Zapasy: 10 lat
Dodatki: b.d.

„Lot Pozagalaktyczny” był okrętem, który jak sama nazwa wskazuje miał wyruszyć poza galaktykę. Składał się on z sześciu ciężkich krążowników klasy Dreadnaught, połączonych centralnym rdzeniem. Dreadnaughty były oznaczone od D-1 do D-6.
Centralny Rdzeń był najważniejszym ośrodkiem „Lotu”, znajdował się w nim magazyn, którego zawartość obejmowała żywność i inne potrzebne do życia mieszkańcom Lotu materiały. Konstrukcja „Lotu Pozagalaktycznego” została zaprojektowana tak, aby można było odłączyć dowolnego z Dreadnaughtów, gdy zapadnie decyzja o kolonizacji odkrytej planety. Miało to zapewnić kolonistom ochronę przed nieprzyjazną aurą i tubylcami, na każdym z okrętów znajdowała się stołówka. Próbowano sprawić, aby wystrój w każdej z nich był inny, dekoracje miały zawierać motywy z różnych części galaktyki, jednak ten pomysł został odrzucony. Cały „Lot Pozagalaktyczny” mógł pomieścić pięćdziesiąt tysięcy istot. Na pokładzie znajdowało się dwieście jednomiejscowych ścigaczy, które miały umożliwić sprawne przemieszczanie się miedzy Dreadnaughtami.
„Lot Pozagalaktyczny” był również okrętem bardzo silnie uzbrojonym, posiadał sto dwadzieścia poczwórnych dział laserowych, sześćdziesiąt dział laserowych oraz sześćdziesiąt baterii turbolasera.


Przygotowania do Lotu trwały od 29 roku BBY, a Lot opuścił Yagę Minor w 27 roku BBY. Chociaż oficjalnie „Lot Pozagalaktyczny” był dowodzony przez Kapitana Pakmillu, to jednak Mistrz Jedi Jorus C'baoth stopniowo uzyskał na okręcie największą władzę. Darth Sidious wysłał specjalny odział Separatystów, który miał za zadanie zniszczyć Lot, jednak został on zdziesiątkowany przez odział Chissańskiej Floty Ekspansywno – Defensywnej pod dowództwem komandora Mitth’raw’nuruodo. Kinman Doriana, dowódca oddziału, próbował przekonać komandora do tego, aby zniszczył „Lot Pozagalaktyczny”, argumentując to zagrożeniem, które może nieść dla przestrzeni Chissów. Thrawn nadal miał nadzieję, że „Lot” po prostu opuści przestrzeń Chissów dobrowolnie i wróci do Republiki, jednak Jorus C’Baoth był nieugięty i nie chciał zawrócić ekspedycji. Do walki włączyli się również Vagaari, którzy byli w przededniu wojny z Chissami. Na początku Chissowie niszczyli jedynie broń okrętu, zabijając przy okazji prawie wszystkich Jedi na pokładzie, którzy obsadzali działa. Rozwścieczony tym zdarzeniem C’Baoth, próbował udusić Thrawna poprzez Moc. Zaskoczony tym Doriana, który chciał uratować komandora nacisnął przycisk, nie wiedząc, że odpala tym ruchem robomyśliwce z bombami radiacyjnymi, wycelowanymi w Lot Pozagalaktyczny. Na skutek bombardowania zginęli prawie wszyscy pasażerowie Lotu. Przeżyła jedynie ta część załogi, która na polecenie Mistrza Jedi została zesłana do rdzenia okrętu.
W 22 roku ABY badacze Chissów odkryli szczątki Lotu Pozagalaktycznego w Reducie, systemie, który miał być ostatnią deską ratunku Chissów w razie inwazji. Vagaari próbowali przejąć szczątki „Lotu Pozagalaktycznego”, lecz ich wysiłki zostały udaremnione przez połączone siły Jedi, Imperium Ręki oraz Chissów.
Wróć na górę