Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Wywiad z Jedi Advisorem Kaelderem Dhervenem


Prowadząca wywiad: Sharon

Na początek powiedz mi, dlaczego postanowiłeś iść drogą Jedi?
Hmm... generalnie w drodze Jedi najbardziej pociąga mnie chęć pomocy innym, zgłębianie samego siebie, próba odnalezienia w sobie dobra oraz ciągłe poszukiwanie wiedzy :) nie jest to prosta ścieżka i często wymaga ona wyrzeczeń. Zresztą Jedi mają fajniejsze szaty :D

:) Z tym się akurat zgadzam :p A jak wygląda Twoje podejście do natury Mocy?
Staram się podążać ścieżką dobra, która opiera się na moich czynach, bowiem klarowne rozgraniczenie Jasnej i Ciemnej strony jest ciężkie do wskazania. Niektóre zachowania są uważane z jednego punktu za dobre z innego zaś za złe, wszystko zależne jest od perspektywy. Moc jest jak nasza siła wewnętrzna, nasze sumienie, które jest często niełatwe do okiełznania. Nie ma zresztą ludzi absolutnie dobrych, ani absolutnie złych, tak samo jak nie ma ludzi posiadających absolutnie czyste sumienia.

:) Jesteś w JO już jakiś czas. Czy jest coś, co chciałbyś zmienić?
Zwykle wychodziłem z kilkoma inicjatywami, jedną z nich zapewne pamiętają starsi stażem członkowie. Chodzi tu oczywiście o SoDaF czyli Szkołę Dyplomacji i Filozofii, która miała edukować z zakresu zarówno skutecznej dyplomacji jak i nauczać podstaw filozofii tak Jedi jak i Sithów. Dochodzi też inna sprawa, mianowicie aktywność, która ostatnimi czasy podupadła, także z powodu fali odejść. Bardzo chciałbym, by ludzie widzieli w JO nie tylko zabawę, ale też pewnego rodzaju naukę, która przyda się w życiu. Takich też rzeczy staram się nauczać i przekazywać.

Wspomniałeś o fali odejść. Czy Ty podczas pobytu w Jedi Order miałeś chwile zwątpienia i myślałeś o odejściu?
Miałem bodaj dwa razy :) ale wszystko wróciło do normy i nie rozważam odejścia z JO w chwili obecnej. Ostatniego słowa nie powiedziałem i zamierzam jeszcze podziałać, tłumacząc, pisząc i reprezentując JO i ŁFSW na zewnątrz.

Kto był Twoim mistrzem i jak układała się wasza współpraca?
Na początku był nim Dooku. Współpracowało nam się dosyć dobrze, ale z powodu częstej nieobecności i niemożności złapania go, przydzielono mi innego Mistrza - Rusisa. Z Rusisem współpraca była znakomita i myślę, że z obopólną korzyścią. Swobodnie dyskutowaliśmy o Gwiezdnych Wojnach, naszych poglądach na pewne sprawy no i odnośnie przyszłości Jedi. Jest naprawdę bardzo dobrym nauczycielem Jedi Order.

Ilu Padawanów wyszkoliłeś, kogo szkolisz obecnie i co możesz powiedzieć o Waszej współpracy?
Obecnie szkolę moją pierwszą Padawankę - tak Ciebie, Sharon :) Współpraca na chwilę obecną układa się bardzo dobrze, ale by nie obrosła w piórka prowadząca ten wywiad to więcej nie powiem :D

Czy utożsamiasz się z jakimś konkretnym Jedi?
Chyba z Obi-Wanem :) pod względem charakteru zapewne... jednak najbardziej lubię swoją postać, którą specjalnie stworzyłem i piszę o niej opowiadanie... baaardzo długo i skończyć nie mogę.

Chętnie przeczytam. :p Ok, ostatnie pytanie: Czy masz jakieś życiowe motto?
"Bądź sobą, tylko sobą i nikim innym" chyba najtrafniej odpowiada temu, kim każdy z nas powinien być i że warto być sobą, tak by inni nie lubili kogoś kim nie jesteśmy w rzeczywistości. Znalazły by się też inne motta, to jednak jest najbliższe memu sercu.

Dzięki za poświęcony czas. :) Miło było odkryć kilka Twoich sekretów. :)
Mnie też było bardzo miło i oczekuję, że nie zostaną wykorzystane przeciwko mnie :D
Wróć na górę