Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Psychometria (Psychometry)

Autor: Rusis

Psychometria (zwana również telemetrią) była techniką pozwalającą na odczytanie informacji, emocji oraz odkrycie wydarzeń powiązanych z obiektem, którego dotknęła osoba wykorzystująca tę technikę. Ta moc pozwalała użytkownikom na zobaczenie wydarzeń, takimi jak je widziała osoba, wykorzystująca wcześniej dany obiekt. Pozwalała nie tylko na zobaczenie i usłyszenie tego co się działo w przeszłości, ale również na poznanie emocji jakie targały osobą, która używała danego przedmiotu oraz jej odczuć fizycznych (jak np. chłód, gorąco czy ból). Pewną trudność sprawiało odczytywanie tych informacji z obiektów, które używane były w przeszłości przez wiele osób, ale nie było to niemożliwe. Psychometria była szczególnie przydatna w prowadzeniu śledztw i poszukiwaniu konkretnych osób.

Możliwe było również użycie psychometrii na ciele zmarłej osoby, aby odkryć wydarzenia poprzedzające jej śmierć. Takie użycie tej techniki było jednakże niezwykle niebezpiecznie, z uwagi na fakt, że odczytywało się również emocje jakie towarzyszyły tej osobie przy śmierci. Zazwyczaj są to bardzo silne i negatywne emocje, które mogą skazić użytkownika psychometrii ciemną stroną. Rada Jedi odradzała używania tej techniki na zmarłych.

Psychometria była naturalną dla Kiffarów techniką – jeden na stu Kiffarów potrafił ją wykorzystać. Jednym z największych jej Mistrzów był Quinlan Vos, który jako Kiffarski Mistrz Jedi połączył naturalny talent swojej rasy z umiejętnościami wynikającymi ze szkolenia Jedi.
Wróć na górę