Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Trans hibernacyjny (Hibernation Trance)

Autor: Caroline

Trans hibernacyjny, trans Mocy, trans Jedi, bądź trans uzdrawiający, był umiejętnością opartą na kontroli Mocy, która pozwalała jej użytkownikowi przejść w bardzo głęboki stan hibernacji. Powodował on znaczne spowolnienie metabolizmu, spowolnienie oddechu do tego stopnia, że istota pogrążona w transie zużywała około jednej dziesiątej swojego zwykłego zapotrzebowania na powietrze. Użytkownik Mocy mógł pozostać w transie od tygodnia, do miesiąca. Zależało to od wilgotności miejsca, w którym się znajdował, ponieważ zbyt długie pozostanie w transie mogło doprowadzić do odwodnienia a w konsekwencji do śmierci.
Kreia w czasie transu hibernacyjnego została uznana za zmarłą i przeniesiona do kostnicy w obiekcie górniczym na Peragus II. Mistrz Jedi Tholme często używał tej umiejętności, między innymi podczas misji na Devaron by uwolnić myśli swoich dawnych uczniów (Aalya Secura, Quinlan Vos), by mogli z czystym umysłem podchodzić do walki.
Trans hibernacyjny mógł być również używany wraz z naturalnym transem uzdrawiającym Whiphidów, Jedi tej rasy K'Kruhk, użył tej kombinacji do udawania swojej śmierci po bitwie o Hypori.
Luke Skywalker często używał tej umiejętności podczas długich podróży w nadprzestrzeni, a jego potomek Cade, przetrwał dzięki niej masakrę na Ossus i później w Bitwie o Coruscant.
Użytkownik Mocy w transie, dla osoby niewtajemniczonej, wyglądał jak istota martwa, co było potencjalne niebezpieczne dla znajdującej się w transie istoty. Osoba wprowadzająca się w trans mogła ustalić zwrot, który użyty przez inną istotę mógł wybudzić użytkownika z transu.
Wróć na górę