Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Moc Ukrycia (Force stealth)

Autor: Sharon

Moc Ukrycia to siła używana przez wykwalifikowanych użytkowników Mocy do maskowania swojej wrażliwości na Moc lub nawet obecności. Zdolność ta przejawia się w różnych formach; Vergere potrafiła zmniejszyć swoją obecność w Mocy do mikroskopijnych rozmiarów, przez co była prawie niewykrywalna i mogła uniknąć umysłowych ataków.
Palpatine był najpotężniejszym i najbardziej znanym użytkownikiem tej siły, ukrywał przed Radą Jedi swoją mroczną naturę przez trzy dekady. Twierdzono, że na Korribanie Revan mógł używać tej techniki, aby chronić swoją przynależność do Jasnej Strony w celu infiltracji akademii Sithów. Jensaarai stale ukrywali swoją obecność w Mocy przed Darthem Vaderem i Nowym Zakonem Jedi. Mistrzowie Jedi Obi-Wan Kenobi i Yoda, podczas wygnania, używali Mocy ukrycia do obrony przed Vaderem i Palpatine'em.
Jedną z bardziej rozpowszechnionych form mocy ukrycia jest medytacja Quey'tek, dzięki której Lord Sithów lub Ciemny Jedi może maskować swoją mroczną naturę. Do znanych użytkowników medytacji Quey'tek należeli Asajj Ventress, Dooku, ewentualnie Darth Maul i Darth Zannah. Wnuk Anakina, Jacen Solo, również używał tej techniki, aby ukryć mroczną obecność Lumiyi oraz własne emocje przed innymi użytkownikami Mocy. Agenci Ossusa używali tej techniki podczas Mrocznych Czasów, by uniknąć inkwizytorów i innych imperialnych Łowców Mocy.
Wróć na górę