Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Sztuka Małego (Art of the Small)

Autor: Justine Helfire

Sztuka Małego była dosyć nietypową techniką. Poprzez szczególnie skupienie, użytkownik mógł zmniejszyć swoją obecność w Mocy do mikroskopijnych rozmiarów. W tym stanie mógł zmieniać molekuły różnych rzeczy, aby zamienić je w coś zupełnie innego.
Potencjał tej umiejętności był ogromny i wykorzystanie jej zależało wyłącznie od użytkownika. Vergere na przykład nadała swoim łzom właściwości lecznicze, aby pomóc Marze Jade Skywalker w walce z zarodnikami Yuuzhan Vongów w jej ciele. Zdołała także nauczyć tej techniki Jacena Solo oraz Cilghal. Onimi także pojął tę umiejętność, ale jego zdolności w tej dziedzinie znacznie przewyższały Vergere. Był w stanie wytwarzać śmiercionośne toksyny i chemikalia, które mógł rozprzestrzeniać poprzez znaczną część swojego ciała, np. przez krew, pot, łzy, jego kieł, a nawet paznokcie. Jego niezwykłe umiejętności pozwoliły mu przejąć kontrolę nad Yuuzhan Vongami.
Można zauważyć na podstawie Vergere, że techniki tej można było użyć, aby ukryć lub podkreślić swoją obecność w Mocy. W związku z tym była to nie tylko odmiana Uzdrawiania, ale też Mocy Ukrycia. Nie wiadomo co wspólnego było między tą techniką a tymi, które w tym samym celu wykorzystywały Alema Rar, Numa Rar czy Lumiya.
Wróć na górę