Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

B±bel ochronny (Protection bubble)

Autor: Sharon

B±bel ochronny lub b±bel bezpieczeństwa to umiejętno¶ć Mocy prawdopodobnie zwi±zana z Moc± ochrony. Posiadaj±c tak± zdolno¶ć, użytkownik może utworzyć wokół ciała ochronn± sferę. Jest ona opisywana jako migocz±ca niebieska kula energii. Zdolno¶ć ta może chronić użytkownika przed szerokim zasięgiem ataków, ¶wietlnymi mieczami i próżni±, odchylać laserowe promienie, a nawet zadać obrażenia na skutek kontaktu z wrogiem. B±ble ochronne mog± być również użyte ofensywnie. Jeżeli użytkownik otoczy napastnika b±blem ochronnym, atakuj±cy stanie się ofiar± własnego ataku, gdyż będzie uwięziony w jego niszczycielskim promieniu. Ze względu na duż± koncentrację potrzebn± do podtrzymania b±bla, użytkownik musiałby być chwilowo, a czasem nawet całkowicie nieruchomy.
W przejawie desperacji Ithoriański mistrz Jedi - Worror użył b±bla ochronnego, by pokonać Dartha Bane'a w ostatnich momentach ich pojedynku na Tythonie. Worror uwięził siebie i Bane'a w b±blu, by ochronić Johuna Othone przed gradem błyskawic Mocy mrocznego lorda. Błyskawice nie były jednak na tyle silne, by przebić b±bel; zamiast zamierzonego celu, którym był Othone, odbiły się rykoszetem na wewnętrznej powierzchni b±bla, zabijaj±c Worrora i ciężko rani±c Dartha Bane'a.
Kiedy Darth Bane opu¶cił bractwo ciemno¶ci, pojedynkował się na Lehonie z Kas'imem - dawnym trenerem walki na miecze ¶wietlne, który został wysłany by go zabić. Bane opanowywał podwójny miecz ¶wietlny Kas'ima, dopóki ten nie zmienił podwójnego miecza na dwa (po jednym w każdej ręce). Bane szybko tracił równowagę, jednak opu¶cił ¶wi±tynię i wypu¶cił wielk± falę uderzeniow±. Kas'im użył ochronnego b±bla, by przetrwać falę, jednak ¶wi±tynia zawaliła się a Kas'im został zgnieciony i zabity.
Cin Drallig używał tej siły, by chronić siebie podczas medytacji i uzdrawiania w trakcie pojedynku z Darthem Vaderem w ¶wi±tyni Jedi.
Wykwalifikowany w używaniu tej techniki był również lord Sithów - Darth Azard, który wykorzystywał j± do ochrony siebie przed eksplozj± i upadkiem po pojedynku z imperialnym rycerzem Treisem Sinde. Sam Sinde zastosował ochronny b±bel pomagaj±c uchodĽcom z Mon Calamari na Dac.
Cade Skywalker używał tej umiejętno¶ci, by chronić siebie i Deliah Blue po zniszczeniu laboratorium Darth Maladi.
Wróć na górę