Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Przyciąganie Mocą (Force pull)

Autor: Sharon

Przyciąganie Mocą (ang. Force pull) to telekinetyczna umiejętność Mocy, która może spowodować zbliżenie się materialnego ciała do użytkownika. Im większe są umiejętności użytkownika, tym szerszy łuk i większy zasięg fali Mocy, a przyciągnięty obiekt może być cięższy. Zdolność ta może być wykorzystywana do odbierania wrogom broni lub, jeśli umiejętności są większe, przenoszenia wrogów w zasięg miecza świetlnego Jedi. Moc ta jest również przydatna, kiedy przepaść lub dziura znajduje się pomiędzy rzucającym i przeciwnikami. Jest także używana do pociągania wrogów na ziemię. Jednym z najbardziej zaawansowanych zastosowań tej umiejętności było ściąganie statku kosmicznego z nieba.
W 3641 roku BBY, Khem Val twierdził, że Tulak Hord kiedyś ściągnął na powierzchnię planety statek wielkości Endar Spire.
W 2 roku BBY, Galen Marek zademonstrował tę zdolność na Raxus Prime. Mimo niepewności, z wielkim wysiłkiem udało mu się użyć Mocy na spadającym imperialnym gwiezdnym niszczycielu pierwszej klasy, zawracając go i rozbijając na imperialnej fabryce rudy.
Wróć na górę