Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Robot bojowy IG lansjer

Autor: Werewolf

Robot bojowy IG lansjer (org. IG lancer combat droid) był typem robota bojowego używanego przez Konfederację Niezależnych Systemów podczas Wojen Klonów, mierzącym 196 centymetrów.


Te wysokie, chude droidy były zaprojektowane, by przypominać swoich twórców, czyli Muunów. Były bardziej zaawansowane niż standardowe roboty bojowe B1 używane przez Federację Handlową. Ich uzbrojenie składało się z dużych lanc energetycznych i min przeciwpancernych. Na pole bitwy wjeżdżały na swoopach.
Zostały zaprojektowane przez Phlut Design Systems, korporację zajmującą się rozwojem broni z planety Muunilist. Firma ta zaciągnęła dużą pożyczkę, by sfinansować sekretny program robotów bojowych, który planowała sprzedać Federacji Handlowej. Kiedy PDS nie była w stanie wypłacić długu InterGalaktycznemu Klanowi Bankowemu, ten w odpowiedzi przejął jej aktywa i dodał roboty IG do sił militarnych Konfederacji Niezależnych Systemów.
Po zamordowaniu Rady Separatystów przez Dartha Vadera, droidy zostały dezaktywowane, ale nie zniszczone. PDS zatrzymała plany robotów i kilka sztuk. Używając tych planów i części IG jako bazy, kompania Holowan Technology, z kontraktem Imperium i PDS, zbudowała zniesławione IG-72 i IG-88.
Wróć na górę