Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Darth Arho

Autor: Shell

Darth Arho był łysym mężczyzną o ciemnej karnacji i brązowych oczach, a także Mrocznym Lordem Sithów, który zasiadał w Radzie odradzającego się Imperium.

Darth Arho był bezwzględny, pokazał to między innymi w okresie Zimnej Wojny podczas wyprawy na Ilum, gdzie miał tylko jeden cel: pozbyć się swoich wrogów, którymi byli Jedi i Republika. Jego kadencja w Mrocznej Radzie była krótka, lecz niezapomniana, a dołączył do niej po zdradzie i śmierci Dartha Barasa. Uderzenia ze strony Zakonu Jedi w Imperatora sprawiły jedynie, że Darth Arho postanowił naciskać jeszcze mocniej, aż do ostatecznej klęski Republiki.

Trzymał się z dala od innych radnych. Na Ilum udowodnił, że jest zdolny do wygranej, ale dowódca Mrocznej Rady nie pochwalał jego chęci zwycięstwa za wszelką cenę. Kiedy Darth Malgus ogłosił się nowym Lordem Imperium Sithów oraz rozpoczął inwazję na Ilum, Arho został wysłany przez Radę, by go pokonać. Po długotrwałym boju, zarówno z Republiką jak i Malgusem, Darth Arho został zmuszony do ucieczki przez siły Republiki w samo serce planety. Do ostatecznej konfrontacji z Republiką Arho miał ze sobą trzech Sithów, jednak udusił jednego z nich, by pokazać swoją potęgę. Po zaciętej walce został pokonany i zabity przez połączone siły Republiki w roku 3641 BBY na Ilum.

Wróć na górę