Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Rytuał Urodzin Padawana

Autor: Shell

Ramy czasowe: 44 BBY – 29 BBY
Organizacje, w których obowiązywał: Zakon Jedi
Uczestnicy: Mistrz Jedi, jego/jej 13-letni Padawan

Rytuał ten był tradycją odprawianą przez Jedi w czasach Republiki Galaktycznej. Uroczystość rozpoczynała się w trzynaste urodziny Padawana, wtedy zastanawiał się on nad przeszłością, nad dobrymi, jak i złymi wspomnieniami oraz odbierał specjalny prezent od swojego Mistrza. Odpowiedni prezent jest czasem poszukiwany przez Mistrza kilka tygodni, a nawet miesięcy, wcześniej. Przykładowym prezentem może być kryształ uzdrawiania, peleryna lub specjalne rękojeści mieczy świetlnych - są one wybierane na planecie Pasmin ze względu na niewielką ich masę. Mistrz Jedi Qui-Gon Jinn uważał, że refleksje na temat ostatnich wydarzeń są potrzebne, aby uczyć się na swoich błędach i nie popełniać ich w przyszłości. W roku 44 BBY w rytuale wziął udział Padawan Obi-Wan Kenobi. Młodemu uczniowi niestety nie udało się znaleźć czasu na część refleksyjną. Na początku był też przerażony wyborem swojego Mistrza, który pojawił się ze zwykłym kamieniem jako prezentem. Po pewnym czasie młody Obi-Wan dowiedział się jednak, że kamień jest wrażliwy na działanie Mocy.

"- Cieszę się z jednej rzeczy mój Padawanie, że tak szybko powróciłeś do swoich wspomnień. - Twój prezent mi w tym pomógł, nie wiedziałem że kamień jest wrażliwy na Moc. Powinienem się domyślić, że dałeś mi coś o wielkiej wartości."
~Qui-Gon Jinn i Obi-wan Kenobi~

Piętnaście lat później do rytuału przystąpił uczeń Kenobiego, młody Anakin Skywalker. Został on obdarowany przez swojego Mistrza tym samym kamieniem; uczeń od razu docenił swój prezent.

"- Mistrzu, czy na pewno ja mam go posiadać? On został podarowany tobie przez Qui-Gona. - On chciał, abyś go miał. Tak jak i ja. Był moim najcenniejszym przedmiotem, mam nadzieję, że będzie on z tobą, aby przypomnieć ci o Qui-Gonie i o mnie, oraz o naszym głębokim szacunku do twojej osoby. - To jest wielki skarb, Dziękuję Mistrzu."
~Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi.~

Historia: W roku 44 BBY po zakończeniu misji na planecie Bandomeer, Padawan Obi-Wan Kenobi nie był w stanie znaleźć czasu, aby zakończyć część refleksyjną rytuału. Jego mistrz, Jinn, prawie zapomniał o urodzinach Kenobiego i podarował swojemu uczniowi kamień wzięty z rzeki Światła na swojej rodzinnej planecie. Delikatnie uświadomił ucznia o jego niezakończonym rytuale. Kenobi był rozczarowany wyborem prezentu, czuł zawód, myślał, że otrzyma inny prezent od Mistrza, gdy wyruszą na misję.

Na misji na planecie Phindar, Kenobi został schwytany przez rządzącą tam przestępczą organizację zwaną Syndicat. Został skazany, wszystkie jego wspomnienia miały zostać wymazane. W oczekiwaniu na przeprowadzenie wyroku Kenobi zaczął żałować, że nie dokończył rytuału i postanowił rozpocząć ćwiczenia medytacyjne. Wtedy właśnie odkrył, że kamień był wrażliwy na Moc. Wykorzystał to, by zachować swoją pamięć i wszystkie wspomnienia.Po misji zaczął o wiele bardziej doceniać swój prezent. Przyjaciel Kenobiego, Bant Eerin, uszył mu kieszeń w tunice, by mógł mieć kamień zawsze blisko swojego serca.

Wróć na górę