Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Kaa

Autor: Shell

Kaa była ciemnowłosą kobietą, która żyła w czasach początków Galaktycznego Imperium. Ta Ciemna Jedi była bardzo blisko ze swoją siostrą bliźniaczką Lii, którą różniły tylko tatuaże na twarzy. Kaa i Lii były dobrze przeszkolone w używaniu Mocy, choć nie wiadomo gdzie się tego nauczyły. Siostry postanowiły zbliżyć się do Ciemnej Strony i odnaleźć miecze Sithów.
Obie często oszukiwały ludzi wmawiając im, że są jedną osobą. Na tę sztuczkę nabrał się też generał Grievous; siostry przed bitwą o Geonosis zdobyły jego zaufanie i dostały zaproszenie na jego statek. Posiadał on dużą kolekcję mieczy świetlnych, które zostały uprzednio posiadane przez Sithów. Kobiety zastosowały sztuczkę, dzięki której Kaa i jej siostra były jedną osobą. Chciały ukraść cztery miecze Sithów z pokładu statku. Nie były jednak w stanie uciec z kolekcją mieczy generała, gdyż były śledzone aż do planety Dica. Tam zostały zaatakowane przez cyborga. Lii starała ukryć się za siostrą, ale gdy Grievous nakazał im podać swoje imiona, bliźniaczki ujawniły się. Grievous nie ukrywał zdziwienia, że ma przed sobą dwójkę Mrocznych Jedi, jednak nadal postanowił zaatakować.
Trzej kombatanci zaczęli pojedynek, Kaa i jej siostra dzierżyły przy tym dwa skradzione miecze Sithów. Kaa przeniosła broń w dół na Grievousa, ale cyborg zablokował cios swoją metalową dłonią. Właśnie wtedy Kaa wydawało się, że nadchodzi jej koniec. Lii natomiast manewrowała pomiędzy atakami Grievousa, który był w stanie sparować jej każdy ruch. Siostry postanowiły zacząć walczyć razem. Obie odskoczyły i znalazły się przed Grievousem wymierzając miecze świetlne w jego twarz.
Niestety atak nie był na tyle silny, by uszkodzić cyborga, odskoczył on bowiem na klif, a Kaa, obserwując jego wyczyn, spojrzała na krawędź klifu.
W tym momencie Cyborg postanowił zaatakować, zeskoczył z powrotem na półkę, gdzie stały obie Jedi, z zaskoczeniem zamachnął się swoimi dwoma mieczami, wytrącając tym samym broń z rąk bliźniaczek. Kaa i Lii patrzyły jak dwa cenne miecze świetlne toną wrzucone do jeziora Dica. Bliźniaczki uciekły tak szybko jak tylko się dało, a Grievous tylko wykpił ich naiwne postawy.
Wróć na górę