Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Crik

Autor: Shell

Crik był generałem Armii Imperialnej. W roku 19 BBY dowodził garnizonem Imperium na Otavon XII. Jego jednostka była położona w bazie Wstrząsu, gdzie znajdowała się fabryka maszyn kroczących AT-AT. Placówka była wielokrotnie atakowana przez tubylców - Ovoni.

Pewnego poranka Crik wydał rozkaz, by ostrzelać zarośla, które zaczęły się ruszać, Darth Vader jednak zabronił wykonania tego rozkazu. Okazało się, że w owych zaroślach skrywał się niedobitek z imperialnego oddziału. Miał dla nich informację, że Ovonowie mieli Rycerzy Jedi w swoich szeregach.
Darth Vader niezwłocznie udał się na poszukiwania tych Jedi, nie zwracając uwagi na powstrzymującego go Generała. Gdy Vader opuścił obozowisko, robotnicy przestali pracować, a Crik nie potrafił zmusić ich do dalszej pracy, gdyż mieli go za tchórza, w wyniku czego produkcja maszyn niezwłocznie zwolniła. Crik po skontaktowaniu się z Vaderem miał dokonać egzekucji robotników, by zmusić resztę do pracy.

W lesie Vader pokonał grupę Ovonich prowadzonych przez Padawana Jedi Dendro. Mroczny Lord następnie zabił Mistrza Jedi Hylona na szczycie miasta Mount Dijandi, po czym wrócił do bazy. Baza Wstrząs w tym czasie została zaatakowana i zniszczona przez bestie żyjące na planecie, które zostały wezwane przez emiter dźwięków zainstalowany przez Ovoni. Zniszczone zostały też wszystkie maszyny AT-AT. Nie wiadomo czy Generał Crik przeżył ten atak.
Wróć na górę