Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Siódma Bitwa o Ruusan

Autor: Vendea

Siódma bitwa o Ruusan była finałowym pojedynkiem konfliktu znanego jako Nowe Wojny Sithów. W ostatnich dniach wojny było 6 bitew, ale siódma okazała się być kluczową i najbardziej pamiętną przez wykorzystanie bomby myślowej. To wydarzenie jest również znane jako Bitwa o Ruusan, która dała początek istnieniu Republice Galaktycznej.

Wstęp

Nowe Wojny Sithów rozpoczęły się 2000 lat przed bitwą o Yavin, a zakończyły się tysiąc lat później. W pewnym momencie Sithowie kontrolowali większą część Galaktyki, lecz Armia Światła powoli odzyskiwała utracone tereny dzięki wieloletnim, zaciętym kampaniom.
Ostatecznie, Sithowie wycofali się z Ruusan, gdy po sześciu miesiącach walki z Jedi byli o krok od porażki.
Lord Jedi Valenthyne Farfalla ‘zgniótł’ wroga w siódmej, ostatecznej bitwie. Mistrz Hoth dążył do pojmania przywódców Bractwa Ciemności. Jednak Sithowie czekali na niego ze swoją ostateczną bronią.

Ostateczna rozgrywka

W akcie desperacji przywódca Sithów, Lord Kaan, uwolnił bombę myśli i w jednym momencie wszyscy wrażliwi na Moc w okolicy wybuchu zostali zniszczeni. Lord Farfalla wycofał większą część Armii Światła zgodnie z ostatnimi rozkazami Hotha. Przeżył jedynie Darth Bane, który na polu bitwy natknął się na młodą dziewczynkę, Zannah.

Dziedzictwo

„Nie ma innych Sithów. I nigdy nie będzie, z wyjątkiem nas. Jeden Mistrz i jeden uczeń, jeden aby ucieleśniać siłę, a drugi by ją wykorzystać.”
- Bane do Zannah

Ostateczna konfrontacja na Ruusan doprowadziła do niemalże całkowitego wyginięcia Sithów i wyraźnej redukcji ilości Rycerzy Jedi.
Jakiś czas później Jedi Johun Othone zbudował pomnik na polu bitwy, aby uczcić poległych Jedi. Miejsce to stało się znane jako Dolina Jedi. Przez ponad tysiąc lat duchy poległych, m.in. Hotha i Kaana pozostały uwięzione w dolinie, aż zostały uwolnione przez Kyle’a Katarna, który w 5 roku ABY został Rycerzem Jedi.
Wynik wojny spowodował również, że Darth Bane ogłosił Zasadę Dwóch. Istniał tylko jeden Mistrz i jeden Uczeń. Ta decyzja pozwoliła ukryć się Sithom w Republice, aż w końcu ujawnili się dzięki Palpatine’owi i jego uczniom.
Powrót na Jasną Stronę Anakina Skywalkera, znanego również jako Darth Vader, i upadek Imperatora, który był jedynym następcą Bane’a, spowodował wypełnienie się przepowiedni o wybrańcu, który przyniesie ‘równowagę Mocy’.
Wróć na górę