Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Darth Vectivus

Autor: Petrus

Człowiek, który miał się stać Lordem Sithów Darthem Vectivusem żył wiele stuleci przed powstaniem Nowego Zakonu Jedi. Dorastał w zupełnie normalnych warunkach, w kochającej rodzinie i otoczony mnóstwem przyjaciół.

To, czego się od nich nauczył, wykorzystał później na stanowisku zarządcy kolonii górniczej w pasie asteroid nieopodal planety Bimmiel. Dzięki swemu sprytowi i bezwzględności w prowadzeniu interesów, nasz bohater dorobił się znacznej fortuny.

Z czasem, na jednej z asteroid odkryto skupisko ciemnostronnej energii. Miała ona zły wpływ na podwładnych Vectivusa, zadecydowano więc o zakończeniu wydobycia rudy w tamtym rejonie. Kopalnię zamknięto jednak tylko oficjalnie. Nieoficjalnie zaś, Vectivus postanowił na własną rękę zbadać Ciemną Stronę na wspomnianej skale. Okazało się przy tym, że był on wrażliwy na Moc.

Dzięki zgromadzonemu bogactwu, Vectivus wybudował nad źródłem Ciemnej Strony luksusową posiadłość, nazywaną Twierdzą (w oryginale: „the Home”, czyli po prostu „Dom”), w której zamieszkał wraz z bliskimi. Tutaj również bez przeszkód zgłębiał tajniki Mocy, zyskując dzięki temu nowe umiejętności (między innymi zdolność wywoływania fantomów Mocy).

Owe badania obudziły w mężczyźnie pragnienie poznania podobnych mu istot. Wyruszył więc w długą podróż po Galaktyce, w trakcie której znalazł Mistrza, przyjął swoje sithowe imię, a wreszcie sam zdobył mistrzowski tytuł. W końcu mężczyzna na stałe osiadł w Twierdzy na swojej asteroidzie. Tam dożył swych dni w spokoju, otoczony rodziną i ukochanymi przez siebie dziełami sztuki.

Po śmierci, Vectivusowi udało się zachować świadomość. Jako duch Mocy, był w stanie dowolnie zmieniać postać lub unosić się nad ziemią. Kiedy w roku 40 po bitwie o Yavin przywołała go Lumiya (będąca wówczas w Twierdzy razem z Jedi Jacenem Solo i Nelani Dinn), Vectivus ukazał się jako wysoki, czarnowłosy mężczyzna, równie muskularny co otyły.

Chociaż należał do linii Sithów wywodzących się od Dartha Bane’a, pewna cecha wyróżniała Vectivusa spośród wszystkich Lordów przed nim i po nim. Dzięki swoim żelaznym zasadom moralnym i wewnętrznej dyscyplinie, nie uległ on typowej dla Sithów żądzy władzy – nie pragnął galaktycznej dominacji, ani wojny z Rycerzami Jedi.

Miał poza tym słabość do najmłodszych przedstawicieli różnych gatunków, zwłaszcza małych banth. Darth Vectivus posiadał miecz świetlny o czerwonej klindze, którego srebrna rękojeść wysadzana była czarnymi kamieniami.

Wróć na górę