Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Darth Nihilus

Autor: Werewolf

Darth Nihilus był ludzkim mężczyzną o nieznanym pochodzeniu i imieniu, który stał się Mrocznym Lordem Sithów po Wojnie Domowej Jedi, przyjmując miano Lorda Głodu.

Biografia

Początki
Mężczyzna, znany później jako Darth Nihilus, żył w czasach Wojen Mandaloriańskich. Nie wiadomo czy walczył w bitwach, a jeśli tak to po czyjej stronie. Wiadomo jednak, że w wyniku tej wojny stracił wszystko: rodzinę, przyjaciół, dom oraz chęć życia. Gdy konflikt osiągnął punkt kulminacyjny, znajdował się on na planecie Malachor V w roku 3960 BBY podczas ostatniej bitwy tych wojen. Generał Jedi Meetra Surik uruchomiła wtedy Generator Cienia Masy, który unicestwił niemal całe życie na orbicie planety i na jej powierzchni.
Przyszły Lord Sithów przeżył to wydarzenie, ale nie pozostawiło go to bez szwanku. Osuwał się coraz bardziej w mroczne zakątki własnej osobowości podczas gdy próbował przeżyć na zniszczonym świecie. Wcześniejsze straty, w połączeniu z wyniszczeniem przez efekt cienia masy, spowodowały że jego umysł i ciało ulegały degradacji. Ten wewnętrzny ból później przyjął formę pustki, która przeszywała jego ciało, co potem przerodziło się w intensywny „głód”. Niechcący wyssał energię życiową z innego ocalałego. Ten akt nie był dla niego przyjemny, ale głód i ból choć na chwilę zniknęły. Mimo tego, pustka powróciła i była jeszcze trudniejsza do zniesienia. Oddał się pochłanianiu energii życiowej kolejnych ocalałych, ale im więcej jej pochłaniał, na tym krócej zaspokajał głód i z tym większą siłą on powracał. W wyniku tych wydarzeń stał się żywą manifestacją rany w Mocy.
Został odnaleziony przez Darth Trayę, poszukiwaczkę takich właśnie fenomenów. Gdy go spotkała, wyjaśniła, że to co go zżera to w istocie głód Mocy. Zaproponowała, że nauczy go pochłaniać całe światy w swojej Akademii Trayus na Malachor V. Przystał na to i uczył się tam u boku innego zdolnego studenta, aż oboje stali się Lordami Sithów. Mężczyzna przyjął imię Darth Nihilus, podczas gdy drugi uczeń stał się Darthem Sionem. Razem z Darth Trayą utworzyli Triumwirat Sithów. Oprócz swoich imion, każdy obrał tytuł, który dla Nihilusa brzmiał „Lord Głodu”.
Darth Traya postrzegała głód swego ucznia jako szkodliwy dla ich planów, ale mimo tego nauczyła go jak zaspokajać go i wykorzystywać, by stać się silniejszym. Nihilus „pożerał” całe planety pozwalając by Ciemna Strona Mocy pochłaniała jego samego coraz bardziej, za każdym razem gdy poddawał się swojemu nieskończonemu głodowi. Jednak dzięki temu również jego potęga wzrastała w zastraszającym tempie i w końcu przerósł samą mistrzynię. Poglądy Lordów na to jak zniszczyć Zakon Jedi stały się odmienne. Sion i Nihilus chcieli zaatakować bezpośrednio i szybko, podczas gdy Traya skłaniała się ku bardziej czasochłonnemu rozwiązaniu. Ta różnica zdań ostatecznie nadszarpnęła i tak wątły sojusz między nimi. W 3955 BBY niegdysiejsi uczniowie połączyli siły, by pokonać Trayę. Zaskoczyli ją w samym centrum jej Akademii, Rdzeniu Trayus. Razem wyssali jej energię i w efekcie odcięli od Mocy, po czym wygnali.
Gdy zabrakło Trayi, Sithowie pozostali bez konkretnej władzy i podzielili się na wiele małych frakcji. W międzyczasie dwaj Lordowie wyruszyli by wyniszczyć Zakon Jedi razem. Jednak obrali odmienne strategie i rozdzielili się. Taktyka Siona była prosta: zabijał tylu Jedi ilu zdołał odnaleźć. Darth Nihilus jednak podróżował z dużą flotą statków, które wyrwał spod działania cienia masy nad Malachor V. Wybrał jeden z nich, krążownik bitewny klasy Centurion ochrzczony przez niego mianem Ravager, na swój okręt flagowy. Odnajdował największe skupiska Mocy i kierował się tam by zaspokoić głód i dalej rosnąć w siłę. Obaj Lordowie Sithów byli zwycięscy w swoich polowaniach i razem niemal unicestwili Zakon Jedi. Cztery lata po wygnaniu Trayi, Nihilus i Sion zjednoczyli pozostałych Sithów.
Nihilus stał się tak pochłonięty przez Ciemną Stronę Mocy i nigdy nie gasnący głód, że jego ciało zaczęło się wyniszczać. Wiedząc, że kiedyś umrze, jeśli nie zrobi czegoś szybko, Mroczny Lord oddzielił ducha od ciała i zamknął go w pancerzu i masce, którą nosił. Pozwolił tym samym Ciemnej Stronie pochłonąć jego, teraz zbędne, ciało do końca. Używając Mocy, utrzymywał pancerz, szaty i maskę razem i nadawał swojej osobie jakąś formę, co pozwalało mu również na używanie miecza świetlnego. Poza tym nie miał już fizycznego ciała. W pewnym momencie skonstruował również sześcienny holokron, który zawierał sumę wiedzy Sithów i ich sekrety.

Spotkanie z Visas Marr
Akademia Trayus, pod dowództwem Nihilusa i Siona, szkoliła legiony Lordów Sithów, zabójców i wojowników. Siali śmierć w Galaktyce i przekonali wielu wrażliwych na Moc do swojej sprawy. Dzięki samej jego obecności, wierni Nihilusowi, potrafili wysysać energię swoich wrogów by stać się silniejszymi. Uczył ich także jak wyczuć ofiarę nawet na kosmiczne odległości.
W 3952 BBY Mistrzyni Jedi Atris zorganizowała Konklawe Jedi na planecie Katarr, ojczyźnie rasy Miraluka. Większość Jedi, którzy pozostali przy życiu, miała tam być. Po wezwaniu wszystkich Jedi, wypuściła w Galaktykę lokację spotkania, by zwabić mroczną obecność, którą wyczuła jakiś czas temu, i zniszczyć ją. Plan Atris zadziałał i Nihilus dowiedział się o zebraniu na Katarr. Jednak kiedy Lord zbliżył się do planety, przemówił, a poprzez jego słowa każdy Miraluka poczuł jego głód poprzez Moc. Jego głód złamał ich, a następnie Nihilus doprowadził do zmiecenia z powierzchni wszystkiego co było dotknięte Mocą.To wydarzenie zostało potem nazwane Dewastacją Katarr. Nihilus zniszczył to co zostało z Zakonu Jedi, zabijając takich mistrzów jak Vandar Tokare, Zhar Lestin czy Dorak. Mistrzyni Atris sama nie stawiła się na Konklawe, co uratowało jej życie.
Gdy potem Nihilus przemierzał powierzchnię planety napotkał jedyną żywą istotę – ranną kobietę Miraluka o imieniu Visas Marr. Uśpił ją i przeniósł na swój statek. Kilka dni później, Visas obudziła się całkowicie uzdrowiona i stanęła przed Mrocznym Lordem. Gdy spytała dlaczego fala śmierci i zniszczenia ocaliła tylko ją, Nihilus nie odpowiedział. Zamiast słów, przedstawił jej wizję Galaktyki tak jak on ją postrzegał: istot na innych planetach, nie potrafiących czuć Mocy, niepołączonych ze sobą i zagubionych w ścisku cywilizacji. Lord uznał, że przynosi harmonię temu chaosowi. Wizja wypaczyła jej umiejętność widzenia poprzez Moc i wycięła tkankę jej szczątkowych oczodołów. Visas Marr zgodziła się uczyć się od niego jako Ręka Cienia. Wytworzyła się między nimi silna więź Mocy, która wzmacniała oboje.

Onderon
Nihilus sprzymierzył się z Generałem Vaklu, liderem ruchu separatystów na planecie Onderon, którego celem było odłączenie się od Republiki. Lord chciał by dzięki jego pomocy, planeta po odejściu od Republiki stała się siedzibą Sithów. Pułkownik Tobin, prawa ręka Vaklu, stał się jego kontaktem. Nihilus założył bazę na księżycu Onderona – Dxunie, wewnątrz grobowca Freedona Nadda. Znajdowało się tam skupisko Mocy, którym miał zamiar się pożywić po tym jak jego podwładni przeprowadzili rytuał Ciemnej Strony Mocy mający wpłynąć na wynik wojny domowej na Onderonie na korzyść separatystów.
W tym samym czasie Mistrzyni Jedi Atris rozpuściła wiadomość w databazach Coreward o powrocie Meetry Surik do przestrzeni Republiki w 3951 BBY. Surik została wygnana przez Radę Jedi lata wcześniej za udział w Wojnach Mandaloriańskich. Ta wiadomość dotarła do Dartha Siona, który zaczął poszukiwania i ostatecznie odnalazł ją na Kopalni Peragus, która została zniszczona po incydencie. Telosiański Projekt Odnowy, program mający na celu naprawę zniszczeń spowodowanych Wojnami Mandaloriańskimi, stracił głównego dostawcę paliwa, co wzmocniło pomoc dla republikańskich bojowników na planetach takich jak Onderon. Podczas pobytu na Peragus, Meetra Surik napotkała Darth Trayę, która teraz przyjęła poprzednie imię – Kreia – i rozpoczęła naukę u niej. Kreia planowała wykorzystać Wygnaną Jedi w walce przeciwko Mrocznym Lordom, którzy wcześniej ją zdradzili. Surik wyruszyła na poszukiwania wszystkich ocalałych Mistrzów Jedi, by pomogli jej w pokonaniu Sithów.
Ostatecznie Nihilus wyczuł zakłócenie w Mocy, które tylko jego uczennica była w stanie zidentyfikować. Z tego powodu Visas Marr została wysłana, by znaleźć jego źródło, czyli Meetrę Surik i przywieźć ją przed jego oblicze, by mógł ją pochłonąć. Jednak wbrew planowi Sitha, Wygnana pokonała jego uczennicę, ale oszczędziła jej życie. Po tym wydarzeniu Miraluka zaczęła kwestionować wizję, którą przedstawił jej Nihilus. Z czasem została przekonana, by pomóc Surik w zniszczeniu byłego mistrza.
Grupa Sithów, która przeprowadzała rytuał na księżycu Dxun, została zaatakowana przez grupę wysłaną przez Meetrę, której towarzyszył Mandalor Wybawiciel i żołnierze jego klanu, którzy mieszkali na Dxunie w sekrecie. Sithowie zostali pokonani, ale zdążyli przeprowadzić rytuał. W międzyczasie Wygnana Jedi poleciała do Iziz, stolicy Onderonu, by spotkać się z królową Talią. Pałac wiernych królowej został zaatakowany przez separatystów i Sithów Nihilusa. Dzięki pomocy Meetry Surik bitwę zwyciężyli rojaliści, generał Vaklu został skazany na śmierć, a wyrok został wykonany w trybie przyspieszonym, co ostatecznie pogrzebało plany Mrocznego Lorda.

Atak na Telos IV
Później pułkownik Tobin poinformował Nihilusa o tym, że na Telos IV mieści się Akademia Jedi. Informacja ta, mimo że po części prawdziwa, była pułapką zastawioną przez Kreię. Siły Nihilusa, złożone z bezmyślnych sług bez wolnej woli, co było skutkiem długiego przebywania w towarzystwie Lorda Głodu, wyruszyły do ataku. Na orbicie czekała Marynarka Republiki współpracująca z Mandalorianami przewodzonymi przez Mandalora Wybawiciela, którzy pomagali Meetrze Surik. Rozpoczęła się Bitwa o Telos IV, konflikt, który odbywał się na pokładzie Stacji Cytadela i w przestrzeni wokół. Nihilus zbyt późno zdał sobie sprawę, że w Akademii nie mieszkali żadni wrażliwi na Moc oprócz Atris. Mimo tego, jego głód popchnął go do próby pochłonięcia całego Telos IV. Statek Nihilusa został zaatakowany przez Mandalorian wspieranych przez siły Republiki. Mandalor zamierzał razem ze swymi ludźmi pomóc Meetrze Surik i Visas Marr w próbie pokonania Mrocznego Lorda. Po drodze na mostek rozmieścili 4 bomby protonowe w strategicznych miejscach. Pułkownik Tobin wyszedł im na spotkanie, z zamiarem zatrzymania ich, jednak ustąpił gdy wytłumaczyli mu, że to tylko kwestia czasu zanim Onderon spotka ten sam los co Telos IV, jeśli Nihilus wygra. Podczas konfrontacji z Wygnaną Jedi, Visas Marr i Mandalorem Wybawicielem, Nihilus próbował wyssać energię życiową z Meetry Surik, ale nie udało mu się gdyż ta potrafiła korzystać z energii Mocy osób wokół niej. Ta próba wyczerpała Lorda. Wywiązała się krótka wymiana ciosów na miecze, ale jasne było, że Nihilus jest zbyt potężny, by go pokonać. Miraluka weszła w trans i zakłóciła połączenie między sobą i byłym Mistrzem, podłamując jego połączenie z Mocą dzięki ich Więzi Mocy. To osłabiło Lorda Głodu na tyle, że trójka przeciwników była w stanie go pokonać. Przez opuszczeniem mostka i statku na pokładzie promu, Marr zdjęła maskę Nihilusa, by ujrzeć twarz swego oprawcy. Po tym jego ciało wybuchnęło aurą Ciemnej Strony Mocy. Krótko potem Ravager został wysadzony, a reszta floty Sithów zdziesiątkowana przez siły Republiki. Duch Nihilusa mimo tego zdołał przeżyć w jego pancerzu, który został pochowany na Korriban, gdzie dotknął skupiska Ciemnej Strony Mocy i stał się duchem Mocy.

Dziedzictwo
Podczas rządów Imperium Galaktycznego trzy grupy poszukiwały maski Nihilusa i przybyły na planetę Volik w Nieznanych Regionach. Maska miała się znajdować na pokładzie frachtowca klasy Dynamic zwanego Nashuaga. Cała trójka - grupa podróżników, kultystów Sith zwanych Stowarzyszeniem Apex i piraci zwani Chłopakami Sando – zebrała się w zatoce, gdzie stał frachtowiec. Po pokonaniu pozostałych grup, podróżnicy zabrali maskę.
W 137 ABY Darth Krayt zdobył holokron Nihilusa na Korriban razem z holokronami Darth Andeddu i Bane’a. Szukał w nich wskazówek jak powstrzymać stworzenia Yuuzhan Vongów przed pożarciem jego ciała oraz jak uzyskać nieśmiertelność. Jedyna odpowiedź jaką uzyskał było zdanie wypowiedziane przez Nihilusa w jęzku Sithów, którego jego kompani nie próbowali przetłumaczyć. Jednak trójka Lordów była zgodna twierdząc, że Zasada Jednego była wypaczeniem nauk Sithów, a Krayt nie był godny bycia Sithem.

Cechy i umiejętności

Nihilus był kiedyś ludzkim mężczyzną, o którego wyglądzie wiadomo tylko, że miał długie czarne włosy splecione w cienkie warkocze i spięte z tyłu. Po poddaniu się głodowi Mocy jego fizyczna forma przestała istnieć, a egzystencja została zamknięta w pancerzu i masce. Odrzucił wszelkie emocje i uczucia, jednak mimo tego jakieś w nim przetrwały, gdyż Więź Mocy pomiędzy nim i Visas Marr przetrwała do ich spotkania na pokładzie. Sama zdrada Miraluki wywołała w nim wielki gniew. Darth Nihilus był osobą, która zawsze szukała większej potęgi. Jednak, w przeciwieństwie do większości Mrocznych Lordów, niewiele przejmował się losami Sithów jako organizacji.
Był ostrożny, co widać było w jego akcjach w czasie kampanii przeciwko Jedi. Posługiwał się mieczem świetlnym o czerwonym ostrzu, który sam zbudował. W walce używał jednoręcznego, agresywnego stylu. Nauczył się jednych z najpotężniejszych technik Sithów, ale mógł używać ich tylko przez jakiś czas, gdyż potem musiał karmić się Mocą, by odnowić energię. Dlatego wrażliwi na Moc i światy bogate w Moc tak go przyciągały. Jego zasięg w Moc poszerzył się w końcu do tego stopnia, że potrafił wyczuć użytkowników Mocy z drugiego końca galaktyki. Dzięki tej umiejętności odszukiwał również planety, które potem pochłaniał. Jego głód rósł z każdą pochłoniętą drobiną Mocy, co czyniło go zagrożeniem dla każdego życia. Głód kontrolował jego, a nie na odwrót i Mroczny Lord podświadomie karmił się wszystkimi, którzy przebywali wokół niego, powoli zabijając ich. Głos Nihilusa powodował ból, a nawet śmierć, w tych, którzy go słyszeli, a ci, którzy mu służyli stawali się z czasem całkowitymi niewolnikami. Rada Jedi w Enklawie na Dantooine sądziła, że Lord Głodu w jakiś sposób nauczył się karmić się Mocą od Meetry Surik.
Nihilus był potężnym użytkownikiem Mocy, co pokazał przy wielu okazjach. Zdołał, razem z Darth Sionem, odciąć Trayę od Mocy. Potrafił podnosić całe okręty, jak to zrobił z Ravagerem na Malachor V. Nie tylko wyciągnął go ze wpływu Generatora Cienia Masy, ale też utrzymywał w całości mimo jego opłakanego stanu. Uzyskał nieśmiertelność dzięki zamknięciu świadomości w pancerzu i masce. Był również biegły w używaniu Błyskawic Mocy, Krzyku Mocy, Mrocznej Furii czy Wiru Mocy. Stosował też wariant Leczenia Mocą, zwanego Mrocznym Leczeniem. Posiadał też wiedzę z dziedziny Alchemii Sithów. Nihilus potrafił zwiększyć drastycznie siłę swych technik Moc gdy chciał i umiał sięgać Mocą na zasięg systemu gwiezdnego.

Wróć na górę