Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Toprawa

Autor: Petrus

Toprawa to odległa, lesista planeta należąca do systemu o tej samej nazwie, w sektorze Kalamith, w Zewnętrznych Rubieżach Galaktyki. Zamieszkują ją przede wszystkim ludzie.

Podczas Wielkiej Wojny Sithów w roku 3996 BBY, na owym świecie rozegrała się bitwa między Republiką a Sithami Exara Kuna. Bodaj najsławniejszą „wizytówką” Toprawy byli wywodzący się stamtąd Antariańscy Rangerzy, do których należeli między innymi Aren Folee czy Tyria Sarkin.

Na początku Galaktycznej Wojny Domowej, na Toprawie mieściła się tajna placówka rebeliantów, pośrednicząca w przekazywaniu meldunków od szpiegów do dowództwa Sojuszu. Na tej planecie powstał również superlaser do Gwiazdy Śmierci, której plany ukradli później Rebelianci. Użyli w tym celu tamtejszej, imperialnej, stacji przekaźnikowej.

W ramach odwetu, Imperium zniszczyło wiele miast Toprawy, wskutek czego mieszkańcy niektórych jej rejonów żyli na granicy ubóstwa. Ludzie zmuszeni byli ukorzyć się przed władzą centralną i prosić Imperatora o wsparcie. Toprawa jeszcze w roku dziewiątym po Bitwie o Yavin pozostawała pozą strefa wpływów Nowej Republiki.

Wróć na górę