Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Ragoon VI

Autor: Petrus

Ragoon VI to przepiękna, dziewicza planeta w systemie Ragoon, zaliczana do Światów Jądra. Widziana z kosmosu, przypomina błyszczący szafirowy klejnot. Otacza ją siedem gwiazd.

Ragoon VI charakteryzuje się zdatną do oddychania atmosferą i łagodnym klimatem. Przeważają tam góry, ale nie brak też lasów i dolin. Można tam znaleźć górskie kwiaty w najróżniejszych odcieniach. Łatwo się także natknąć na dziko żyjące zwierzęta, zwane malia.

To planeta nieskażona wpływami galaktycznej cywilizacji, stąd próżno szukać na niej miast. Zamieszkują ją tubylczy Ragoonowie; ludzie są tam gatunkiem napływowym.

Ragoonowie przekazali zarząd nad swoim światem Senatowi Galaktycznemu. Jedynymi pozaświatowcami, którzy mogli bywać na Ragoon VI byli Jedi oraz ludzie z zaprzyjaźnionej planety Aaeton.

Rycerze Jedi Qui-Gon Jinn i Tahl w młodości zostali wspólnie wysłani na Ragoon VI. Po Wojnie Nadprzestrzennej Starka trafili tam Quinlan Vos i Obi-Wan Kenobi, a później (w ramach swojego treningu) również Anakin Skywalker.

Na tej planecie, Kenobi i Skywalker spotkali łowców nagród: rodzeństwo Florię i Dale’a. Ponadto, w tym samym miejscu mistrz i uczeń po raz pierwszy zmierzyli się z Grantem Omegą, który prześladował ich przez kolejne lata.

Wróć na górę