Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Akar Kesh

Autor: Kirrond

Miejsce: Tython
Budowniczowie: Zakon Je'daii
Rok powstania: Nieznany

Akar Kesh, zwana też Świątynią Równowagi była jedną z dziewięciu świątyń zakonu Je'daii zbudowaną na bujnie porośniętym świecie – Tythonie. Wzniesiona na szczycie skalistego wzniesienia świątynia służyła zakonnej akademii jako miejsce przekazywania młodym adeptom idei równowagi Mocy.

Historia

Pierwsi filozofowie i naukowcy z całej galaktyki przybyli na Tython na pokładach wielkich statków, w kształcie piramid, zwanych Tho Yor. Tych dziewięć masywnych statków rozproszyło się nad planetą i wylądowało w różnych miejscach, pozwalając na zasiedlenie globu. Tho Yor zapewniały przybyszom dom i miejsce do prowadzenia badań.
Dziewiąty i największy ze wszystkich Tho Yor pozostał w miejscu, w którym spotkały się wszystkie pozostałe statki, unosząc się nad otwartą świątynią zakonu Je'daii, w której nauczano równowagi poprzez introspekcję oraz medytację. Płaski plac otoczony przez osiem masywnych monolitów tworzył świątynię równowagi. Po środku znajdował się okrągły zbiornik wodny, wokół którego prowadzono lekcje, a mistrzowie Je'daii kreowali filozofię równowagi pomiędzy Ashla i Bogan – jasną i ciemną stroną Mocy. Mistrz Świątyni, czyli mistrz Je'daii opiekujący się świątynią i nadzorujący jej funkcje, był często uważany za najmądrzejszego z mistrzów. W roku 25 793 BBY pieczę nad świątynią sprawował Mistrz Kedu.

Wróć na górę