Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Bodhi

Autor: Kirrond

Miejsce: Tython
Budowniczowie: Zakon Je'daii
Rok powstania: Nieznany

Bodhi zwana też Świątynią Sztuk była jedną z dziewięciu świątyń zakonu Je'daii zbudowaną na południowym wybrzeżu kontynentu Massara, bujnie porośniętego świata – Tythona. Dwupiętrowy kompleks Bodhi był miejscem nauczania sztuki pisania, kaligrafii, tańca, rysunku, rzeźby, gotowania, muzyki oraz aktorstwa.

Historia

Pierwsi filozofowie i naukowcy z całej galaktyki przybyli na Tython na pokładach wielkich statków, w kształcie piramid, zwanych Tho Yor. Tych dziewięć masywnych statków rozproszyło się nad planetą i wylądowało w różnych miejscach, pozwalając na zasiedlenie globu. Tho Yor zapewniały przybyszom dom i miejsce do prowadzenia badań.

Jeden z Tho Yor wylądował na zielonych terenach wybrzeża Masary. Filozofowie, nazywający się członkami zakonu Je'daii, zakopali statek, którym przybyli i wznieśli niski kompleks budowli na jednej z jego ścian. Kompleks, złożony z czterech identycznych budynków, zbudowanych z kamienia, przykrytych czerwonymi dachami, otaczał duży plac z okrągłym jeziorem pośrodku. W świątyni sztuki nauczano sposobów dostrzegania Mocy poprzez sztukę. W roku 25 793 BBY opiekunem świątyni był Mistrz Jake Fenn.

Wróć na górę