Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Mahara Kesh

Autor: Kirrond

Miejsce: Tython
Budowniczowie: Zakon Je'daii
Rok powstania: 36 453 – 36 019 BBY

Mahara Kesh, zwana też Świątynią Uzdrawiania była jedną z dziewięciu świątyń zakonu Je'daii zbudowaną na bujnie porośniętym świecie – Tythonie. Stojąca pośrodku oceanu świątynia służyła zakonnej akademii jako miejsce rozwoju medycyny.

Historia

Pierwsi filozofowie i naukowcy z całej galaktyki przybyli na Tython na pokładach wielkich statków w kształcie piramid, zwanych Tho Yor. Tych dziewięć masywnych statków rozproszyło się nad planetą i wylądowało w różnych miejscach, pozwalając na zasiedlenie globu. Tho Yor zapewniały przybyszom dom i miejsce do prowadzenia badań.

Jeden z Tho Yor wylądował na powierzchni oceanu, gdzie dryfował częściowo zanurzony. Budowana do roku 36019 BBY świątynia powstała na dryfującym statku. W Mahara Kesh nauczano różnych technik uzdrawiania, zarówno tych wykorzystujących Moc, jak i tradycyjnych.

Kiedy w roku 25805 BBY wybuchła Wojna Despotki, zainstalowano system obronny w postaci dział laserowych. W roku 25793 BBY obowiązki Opiekunów Świątyni pełnili wspólnie Mistrzowie Calleh i Naro.

Rozkład

Dryfująca pośrodku oceanu budowla została zbudowana na jednym z Tho Yor. Mahara Kesh miała prostokątną konstrukcję o gładkich i stromych ścianach. Poziomy bliższe podstawie piramidy były zrobione z platform, które tworzyły strukturę schodkowej piramidy w odcieniach zielono-szarych. Budowla zwieńczona była niebieską, krystaliczną wieżą.

Osiem mniejszych piramid tworzących tę konstrukcję posiadało własne wieże. Późnej powstające wieże były budowane w głąb oceanu. Wewnątrz Świątyni znajdowało się wiele sal z zaawansowanym sprzętem medycznym, jak i sale medytacyjne. Wiele z zewnętrznych sal posiadało wielkie okna, pozwalając lokatorom na podziwianie głębin oceanu.

Wróć na górę