Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Qigong Kesh

Autor: Kirrond

Miejsce: Tython
Budowniczowie: Zakon Je'daii
Rok powstania: Nieznany

Qigong Kesh, zwana też Świątynią Zdolności Mocy była jedną z dziewięciu świątyń zakonu Je'daii zbudowaną na bujnie porośniętym świecie – Tythonie. Wzniesiona na szczycie skalistego wzniesienia świątynia służyła zakonnej akademii jako miejsce rozwoju i poprawy umiejętności używania Mocy.

Historia

Pierwsi filozofowie i naukowcy z całej galaktyki przybyli na Tython na pokładach wielkich statków w kształcie piramid, zwanych Tho Yor. Tych dziewięć masywnych statków rozproszyło się nad planetą i wylądowało w różnych miejscach, pozwalając na zasiedlenie globu. Tho Yor zapewniały przybyszom dom i miejsce do prowadzenia badań.

Jeden z Tho Yor wylądował na Cichej Pustyni, gdzie założono Świątynię Umiejętności Mocy. Świątynia górowała wśród jednorodnego krajobrazu rozciągającego się wśród piasków o nietypowej właściwości tłumienia dźwięków. Uczniowie świątyni trenowali duchową odporność i siłę w ciszy zapewnionej przez pustynię, skupiając się na Mocy i umiejętności ukrywania się w niej. W roku 25793 BBY opiekunem świątyni była Mistrzyni z rasy Sith – Miarta Sek.

Wróć na górę