Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Stav Kesh

Autor: Kirrond

Miejsce: Tython
Budowniczowie: Zakon Je'daii
Rok powstania: 36453 - 36019 BBY

Stav Kesh, zwana też Świątynią Sztuk Walki była jedną z dziewięciu świątyń zakonu Je'daii zbudowaną na bujnie porośniętym świecie – Tythonie. Wzniesiona na zboczach pasma Lodowego Giganta Mocy służyła jako miejsce nauki sztuk walki wręcz oraz walki z użyciem broni.

Historia

Pierwsi filozofowie i naukowcy z całej galaktyki przybyli na Tython na pokładach wielkich statków w kształcie piramid, zwanych Tho Yor. Tych dziewięć masywnych statków rozproszyło się nad planetą i wylądowało w różnych miejscach, pozwalając na zasiedlenie globu. Tho Yor zapewniały przybyszom dom i miejsce do prowadzenia badań.

Jeden z Tho Yor wylądował na zboczu pasma górskiego zwanego Lodowym Gigantem, leżącego na kontynencie Kato Zakar. Przybysze zbudowali swoją świątynie przy częściowo zakopanym statku.

W czasie treningów opracowano sztukę walki znaną jako Alchaka. W świątyni rozwijano również sztukę walki z wykorzystaniem broni. Innym ważnym zadaniem realizowanym w Stav Kesh było testowanie broni wykutych w Vur Tepe.

Znanymi opiekunami świątyni byli Mistrzowie Rupe i Vor'Dana.

Rozkład

Stav Kesh była ogromnym kamiennym miastem świątynnym leżącym w paśmie Lodowego Giganta. Członkowie zakonu zbudowali ten kompleks w pobliżu zagrzebanego w ziemi Tho Yor. Centralną część świątyni tworzyły dwa budynki zwieńczone płaskim dachem. Jedna ze ścian budynków opadała wraz ze zboczem góry. W prawej części budowli znajdowała się wieża.

Budowle leżące na zboczu góry zbudowane były z piaskowca. Do świątyni prowadziły schody wykute w zboczu góry. Rozległy system tuneli pod świątynią zapewniał ogrzewanie dzięki wielu odkrytym jeziorom magmy oraz mieścił wyjątkowe ogrody dostarczające warzywa i owoce.

Wróć na górę