Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Vur Tepe

Autor: Kirrond

Miejsce: Tython
Budowniczowie: Zakon Je'daii
Rok powstania: Nieznany

"Wszystko co Anil Kesh może wymyślić, Vur Tepe może zrobić."
- popularne powiedzenie członków Zakonu Je'daii

Vur Tepe, zwana też Kuźnią była jedną z dziewięciu świątyń zakonu Je'daii zbudowaną na bujnie porośniętym świecie – Tythonie. Ogromna stalowa konstrukcja mieściła się na szczycie aktywnego wulkanu w paśmie Tythosa. W miejscu tym nauczano ścieżek Mocy poprzez metalurgię oraz wytwarzanie narzędzi i broni.

Historia

Pierwsi filozofowie i naukowcy z całej galaktyki przybyli na Tython na pokładach wielkich statków w kształcie piramid, zwanych Tho Yor. Tych dziewięć masywnych statków rozproszyło się nad planetą i wylądowało w różnych miejscach, pozwalając na zasiedlenie globu. Tho Yor zapewniały przybyszom dom i miejsce do prowadzenia badań.

Jeden z Tho Yor wysadził pasażerów na zboczu wulkanu. Świątynia zbudowana została z połączenia kamienia i metali. Konstrukcja podstawy budowli pozwalała na transport ciepła z głębi wulkanu do kuźni. Rdzawa budowla posiadała kilka kominów odprowadzających dymy powstające w kuźni.

W tej świątyni Je'daii skupiali się na użyciu Mocy do tworzenia i ulepszania urządzeń. Vur Tepe współpracowała silnie z świątynią Anil Kesh. W roku 25793 BBY opiekunem świątyni był Mistrz Tem Madog.

Wiele wieków po opuszczeniu Kuźni, po zakończeniu Wojen Mocy, świątynia została odkryta ponownie kiedy w czasie Wielkiej Wojny Galaktycznej zakon Jedi opuścił Coruscant i przybył na swój ojczysty świat. W tym czasie Vur Tepe przeszła modernizację, co pozwoliło na wytwarzanie współczesnych mieczy świetlnych.

Wróć na górę