Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Czarownicy z Rhand

Autor: Kirrond

Czarownicy z Rhand byli grupą Istot wierzących w istnienie siły potężniejszej od Mocy, którą nazywali Ciemnością. Postępując zgodnie z Wolą, czy też Ścieżką Ciemności, osiągali specjalne umiejętności. Członkiem organizacji był Cronal, który opuścił ją, aby zostać Prorokiem Ciemnej Strony dla Palpatine'a.


Filozofia i Historia
Czarownicy z Rhand władali dwunastoma znanymi jako Nihil Retreat, które otaczały Mgławicę Perann w Nieznanych Regionach. Czarownicy nazywali siebie Rhandiataninami i wierzyli w Jedyną Prawdę: „Tylko potęga jest prawdziwa, a jedyną prawdziwą potęgą jest jest destrukcja. Istnienie jest ulotne. Zniszczenie jest wieczne.”. Dla nich zniszczenie było wolą wszechświata. Nazywali to Ścieżką Ciemności.
Ścieżka Ciemności była fundamentem Czarowników. Uznawali zniszczenie jako trwałe zmiany w strukturze wszechświata. Dzięki zniszczeniu powstaje pustka, brak życia. Pustka była istotą prawdy. Nie rozróżniali Jasnej i Ciemnej strony Mocy. Nie uznawali nawet Mocy, w ich mniemaniu istniała jedynie ciemność.
Ponadto wierzyli, że jedyną istotną cechą Ciemności była jej reakcja na wolę osoby odpowiednio wyszkolonej w Ścieżkach Ciemności. Ciemność zwracała życie przeciwko życiu, gwiazdę przeciwko gwieździe. To była tajemna energia kosmosu. Najpotężniejszą umiejętnością Ciemności było Ciemnowidzenie. Ciemnowidzenie pozwalało na kreowanie wydarzeń, poprzez spoglądanie w przyszłość i wybór odpowiednich działań, choć nie gwarantowało to zamierzonego sukcesu. Jedynie przez zniszczenie można zjednoczyć się z Ciemnością.

Czarownicy powstali w wyniku połączenia trzech sekt:
– Wygnańców Kanzera, którym przewodził Lord Mściciel Kormana Lao, którzy uprawiali zniewolenie psychiczne i zbudowali świątynię Kormana Lao w pobliżu Kanionu Valtaullu;
– Knell Muspilli – starożytnego kultu śmierci pochodzącego z przestrzeni Gunniga;
– Wojowniczek Cienia – matriarchalnej sekty Taunga, pokonanej przez bataliony Zhella w prehistorycznych czasach Coruscant – odlecieli do Nieznanych Regionów pokutować w medytacji.
Trzy wyznania spotkały się na Rhand w ruinach dawnych cywilizacji, a z ich połączenia powstali Czarownicy.

Wróć na górę