Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Wywiad z Richardem LeParmentier

Autor: Justine Helfire


Richard LeParmentier jest amerykańskim aktorem, którego znamy między innymi z filmu "Nowa Nadzieja". Wcielił się on wówczas w postać Mottiego. Justine Helfire przeprowadziła z nim wywiad specjalnie dla Jedi Order.Witaj, Richard. Jestem Justine Helfire i reprezentuję Jedi Order. Cieszymy się, że zgodziłeś się na ten wywiad. Jesteś nowym ambasadorem na forum SWORA. Myślę, że każdy z nas chce wiedzieć: dlaczego postanowiłeś przyjąć te stanowisko? I jak dowiedziałeś się o istnieniu SWORY?

Justine, dowiedziałem się o forum SWORY przez Geralda Home. Wiele podróżowałem, dzięki udziale w Gwiezdnych Wojnach i poznałem wiele grup fanów na całym świecie. Pomyślałem, że mógłbym to wykorzystać, aby pomóc w rozprzestrzenianiu SWORY wśród fandomu i jednocześnie zwiedzić kilka nowych miejsc.

Czy byłeś kiedyś w Polsce?

Nie, nigdy nie byłem. Mój najlepszy przyjaciel ze szkoły był Polakiem i dzięki jego matce poznałem polskie potrawy --- Pierogi, Gołąbki.. Kocham je wszystkie. Później poznałem wódkę.

Czy chciałbyś żyć w świecie Gwiezdnych Wojen, gdybyś mógł? Kim chciałbyś tam być (Vaderem, Luke’iem itp.)?

Naboo wyglądało całkiem nieźle. Motti miałby tam wakacyjną willę. Nie chciałby spotykać się z Vaderem, towarzystwo Padem i Anakina byłoby fajne, tak samo jak Greedo i Kapitana Piett’a.

Której Strony Mocy byś używał (Ciemnej czy Jasnej)?

Ciemnej Strony oczywiście.

Grałeś Admirała Motti w „Nowej Nadziei”. Czy chciałbyś grać kogoś innego, gdybyś mógł?

Każdy mężczyzna, który widział filmy chciałby grać Hana. Kiedy się zgłosiłem na kasting kazali nam czytać rolę Hana ze sceny Hana z Greedo w kantynie.

Jak się czułeś, grając w tak popularnym filmie?

Niesamowicie. Filmowanie było dla mnie przyjemnością i nadal zadziwia mnie i wzrusza to, że film stał się tak popularny i że Duszenie stało się jednym z najważniejszych momentów w całej sadze. Uwielbiam spotykać fanów i miałem szczęście dużo podróżować dzięki roli w Gwiezdnych Wojnach.

Czy kiedykolwiek próbowałeś się dowiedzieć czegoś o Expanded Universe, np. co się stało po „Starej” Trylogii?

Przeczytałem dwie książki dawno temu i poznałem Shannon Baksa, która jest Marą Jade.

Jak to było być duszonym przez Dartha Vadera?

To miało być zrobione całkiem inaczej, z Mottim spadającym na podłogę, ale potrafię poruszać mięśniami w swoim gardle i George uznał, że to będzie lepsze wizualnie. Musiałem to robić przez dwa dni, żeby kamera to dobrze uchwyciła pod wszystkimi kątami, więc bolało, kiedy wreszcie skończyliśmy kręcenie.

Czy byłbyś zainteresowany zwiedzaniem Polski w przyszłości?

Byłbym bardzo zainteresowany. Kocham polskie jedzenie. Paul Blake (Greedo) i Gerald byli na jakimś wydarzeniu w zeszłym roku. Właściwie zostałem zaproszony do Polski na Celebration Europe i nie wiem co się stało, że nie skorzystałem z zaproszenia. Bardzo chciałbym tam przyjechać, więc mam nadzieję, że zostanę zaproszony na jakieś wydarzenie w przyszłości.

I moje ostatnie pytanie: Jak widzisz przyszłość fanów Gwiezdnych Wojen?

Właściwie to trudne pytanie. Podczas gdy licencja na Gwiezdne Wojny się poszerza, dzięki serialowi The Clone Wars i nowym grom, fani są coraz młodsi. Tradycyjni fani – którzy wyrastali na oryginalnych filmach, pokazują je swoim dzieciom i one także stają się ich fanami. My się starzejemy, a nasi fani są coraz młodsi. To bardzo rzadkie i miłe zjawisko. Przypuszczam, że społeczność fanów nadal będzie się powiększać.

Dziękuję Ci bardzo za wywiad, Richard! To była dla mnie prawdziwa przyjemność. Mam nadzieję, że będę pracować z Tobą przy poszerzaniu SWORY i że spotkamy się kiedyś w Polsce. Niech Moc będzie z Tobą!

Wróć na górę