Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Forma VIII - Menssqen

Autor: Nightwish

Jest to forma walki opracowana przez Rycerza Jedi Nightwisha na użytek Nowych Paladynów Jedi. Pracę nad technikami wchodzącym w skład tej formy rozpoczął w roku 171 ABY, kończąc w ostatnie dni funkcjonowania Szkoły Obrony (wtedy jako Szkoła Dyplomacji), wykorzystując jej symulatory do sprawdzania skuteczności formy. Najmłodsza w Galaktyce forma łączyła walkę mieczem świetlnym z blasterem (wariant A ? miecz w silniejszej dłoni, blaster w słabszej i B odwrotnie).
Walka zakładała wysokie zawierzenie intuicji Jedi zespalającego się z Mocą. Była przez to świetna w zastosowaniu na walkę z wieloma wrogami, pozwalając użytkownikowi wypuszczać wici Mocy i widzieć przez nie pole walki. Dlatego też początkujący Jedi wybierając tę formę mogli korzystać z Masek Paladynów, zasłaniających oczy, by wzrok nie mylił ich podczas starcia. Po dojściu do perfekcji, maska pozostawała jako pancerz na twarz.
Forma wymagała kondycji, gdyż Nightwish, niegdyś użytkownik Ataru, korzystał z jej dobrodziejstw, zwłaszcza w wariancie B, zakładającym manewrowanie wokół przeciwnika i zasypywanie go strzałami z różnych kierunków. Wariant A również był szybki, ze względu na nastawienie na szybką eliminację mieczem, przy obronie własnej blasterem.
Różnice między wariantami były proste. Broń w silniejszej ręce służyła do eliminacji, podczas gdy ta w słabszej do obrony. Forma przewidywała oczywiście uniwersalne dla obu wariantów ataki obiema broniami, jak również obronę totalną. Idealny użytkownik dążył do perfekcji w obu wariantach, mogąc je swobodnie wymieniać podczas bitwy, ale wymagało to długich treningów, eliminujących prawo- lub leworęczność użytkownika, zaczynając od nauki pisania obiema rękami.
Zaletą techniki były szerokie możliwości bojowe. Wprawny Jedi mógł jednocześnie walczyć w zwarciu, utrzymując na dystans resztę przeciwników lub wspierając ogniem. Ponadto, Menssqen pozwalała na odbijanie większej ilości pocisków, bez zbytniego podziału uwagi. Sprawiało to wprawdzie problemy na początku nauki, jednakże z czasem użytkownik dochodził do perfekcji, gdzie intuicyjnie używał lepszej z dwóch broni do odbicia danego pocisku, mogąc to robić na raz obiema, korzystając z intuicji.
Wadą techniki były stosunkowo średnie możliwości podczas walki 1 na 1. Blaster niewiele pomagał w takim starciu, gdy walczyło się mieczem. I odwrotnie, gdy ufało się blasterowi, miecz działał zwykle jak nóż do kończyn, podczas kończącego ciosu. Oczywiście istniało kilka ciosów i sztuczek, ale symulatory pokazały, że miały one niewielką skuteczność.
Znani użytkownicy: Nightwish, Palmira Nache.
Wróć na górę