Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Członkowie

Każdy członek Zakonu zaczyna swoją ścieżkę jako Adept, ale to jak daleko zajdzie, zależy tylko od niego. Droga do zaszczytnej rangi Mistrza jest długa i wymagająca, jednak nagrodą jest satysfakcja ze służby Galaktyce.

Historyczny spis Mistrz-Padawan
Sortuj alfabetycznie

Mistrz Jedi

Nightwish

Vendea

Kirrond

Rycerz Jedi

Merduk

Obrońca Jedi

Varyana

Sobol

Negocjator Jedi

Petrus Caerlon

Strażnik Jedi


Jedi

Felek

Miranda

Mishell

Kasandra

Hamstur Fjolswir

Thorwyn

Silevren Celeblas

Kaivern Fjolswir

Padawan Jedi

Jaedus Maudit

Warnes

Meerik

Hierarchia

Mistrz Jedi

Ranga Mistrza jest najwyższym stopniem w Zakonie Jedi. Jednak ten zaszczytny tytuł niesie ze sobą najtrudniejsze zadania i ogromną odpowiedzialność. Ranga ta przeznaczona jest dla najbardziej zasłużonych członków. Mistrzowie cieszą się ogromnym szacunkiem wśród zakonników, a ich wiedza i doświadczenie jest inspiracją dla młodych pokoleń.

Rycerz Jedi

Bogate doświadczenie Rycerza czyni go gotowym do zajęcia miejsca w Radzie Jedi. Rycerz Jedi rozwija nadal swoje umiejętności, szkoli Padawanów oraz pracuje na rzecz Zakonu. śś

Obrońca Jedi

Negocjator Jedi

Strażnik Jedi

Obrońcy Galaktyki, którzy wolą zdecydowane i szybkie działania. Współpracują z władzami na polu interwencji planetarnych, ciągle doskonaląc swoje umiejętności szermiercze. Zajmują się aspektami militarnymi, ich wiedza strategiczna jest niezbędna przy planowaniu misji. Prowadzą Zakonne treningi.

W przeciwieństwie do Obrońców preferują działania skrupulatnie zaplanowane i przemyślane. Są znani ze swojej szerokiej wiedzy z zakresu wielu dziedzin nauk. Współpracują z władzami, występując często w roli negocjatorów i mediatorów w różnego rodzaju sporach. Ciągle pracują nad pogłębieniem swojej więzi z Mocą.

Ich domeną jest wszechstronna praca nad sobą. Skupiają się nie tylko na umiejętnościach Mocy czy szermierce, ale także na "zwykłych" umiejętnościach praktycznych. Potrafią sobie radzić w każdej sytuacji, wykorzystując kreatywność i spryt. Działają wszędzie tam, gdzie wymagana jest zarówno subtelność Negocjatorów, jak i zdecydowanie Obrońców.

Jedi

Gdy Padawan zostanie uznany przez swojego Mistrza za przygotowanego do samodzielnej służby Zakonowi, dostępuje awansu do stopnia Jedi. Od tego momentu, jego rozwój i służba zakonowi leży w jego własnych rękach. Musi wybrać swoją indywidualną Ścieżkę Rozwoju, która pozwoli mu stać się Obrońcą, Negocjatorem lub Strażnikiem Jedi.

Padawan Jedi

W momencie zaprzysiężenia młodemu Padawanowi przydzielany jest Mistrz. Na tym etapie ścieżki, młody Jedi pobiera nauki od swojego Mistrza. To właśnie ze względu na rodzące się więzi na linii Mistrz - Uczeń ten etap szkolenia uznawany jest powszechnie za wyjątkowo interesujące doświadczenie.

Adept Jedi

Rangę tą otrzymują kandydaci poddawani testom, sprawdzającym czy podołają trudom życia Jedi. Adepci mają również czas na przekonanie się, czy życie zakonne jest właściwą dla nich ścieżką życia. Nowicjusze szkoleni są w School of Preparation, a decyzję o tym czy są gotowi na uroczyste zaprzysiężenie podejmuje ich opiekun. W odróżnieniu od pozostałych członków, Adepci nie są jeszcze pełnoprawnymi członkami Zakonu.

Wróć na górę