Pomiń nawigację™
Logo Jedi Order - małe
Home - ikonka HOME O NAS REKRUTACJA FORUM

Kalendarium

Data: 30 lis 2014Tagi: Holokron

Data: 14 lis 2014Tagi: Wydarzenie

Data: 15 paź 2014Tagi: Wydarzenie

Data: 12 paź 2014Tagi: Wydarzenie

Data: 10 paź 2014Tagi: Awans Nagrody Wydarzenie

Data: 26 wrz 2014Tagi: Awans

Data: 03 wrz 2014Tagi: Holokron

Data: 02 wrz 2014Tagi: Wydarzenie

W przypadku konkurencji z uzupełnianiem dymków komiksów, Jury uzasadniło swoją decyzję w następujący sposób:
- "Pierwszy "krótki" obrazek - doceniamy złotą myśl Mistrza Jedi (szczególnie w kontekście sceny z Obi-Wanem i Hanem Solo z ANH) jednak sithańska szpila okazała się wyraźnie ostrzejsza. Drugi "krótki" obrazek - obie strony wpadły na ten sam pomysł; wykonanie JO oceniliśmy jako bardziej spójne i naturalne. Długi komiks: oceny cząstkowe były bardzo zróżnicowane. W przypadku komiksu BotS, najbardziej spodobało się nam świetne dopasowanie tekstu do rysunków, dobre "ucho dialogowe" oraz dynamika dzieła. Wśród elementów ocenionych negatywnie wymienić trzeba brak szerszej fabuły i głębszego sensu opowiadania, brak modyfikacji fabuły oraz zaskoczeń (komiks do tego stopnia zachowuje wymowę oryginału, że można by go posądzić o bycie pierwotną historią - co w pewnym sensie również nobilituje), słaby akcent humorystyczny. Miłym akcentem była okładka oraz tradycyjnie wysoki poziom warsztatowy.
W przypadku komiksu autorstwa JO bardzo spodobała się nam inwencja i stworzenie (dużym nakładem pracy) szerszej fabuły, pełnej opowieści. Psychodeliczny klimat został oceniony pozytywnie, a obecne w tekście specyficzne poczucie humoru przez niektórych wymienione było jako wada, przez innych zaś - jako zaleta. Nie dało się niestety nie zauważyć niezręczności językowych i literówek oraz "gimnazjalnego" poziomu niektórych dialogów. Poziom żartów był nierówny, ale większość jurorów doceniła przynajmniej niektóre z nich."


Jeśli chodzi o wyniki konkurencji, w której należało stworzyć tekst piosenki, Jury podjęło następującą decyzję:
-"W piątej konkurencji Jury jednogłośnie przyznało zwycięstwo piosence Jedi Order. Został doceniony m.in. humor dzieła oraz wysiłek i odwagę włożoną w zaśpiewanie, nagranie i zmontowanie filmiku do piosenki. Mamy nadzieję, że jeszcze usłyszymy kiedyś piosenki Star Wars wykonane przez autorkę dzieła. Piosenka BotS miała znacznie bardziej mroczny tekst, który jednak do nas nie przemówił."

Przypominamy, że komiks stworzony przez Jedi Order możecie znaleźć w tym miejscu.
Piosenkę znajdziecie natomiast tutaj (polecamy ściągnąć plik dla większej płynności odtwarzania).

Data: 07 lip 2014Tagi: Awans Nagrody Wydarzenie

Od dnia wczorajszego Zakon posiada nowego Rycerza, jest nim Jedi Knight Sharon, natomiast Justine Helfire została wyróżniona medalem Order of Diligence za pracę na rzecz Zakonu. Obu członkiniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień dzisiejszy natomiast przyniósł wyniki trzeciej konkurencji Turnieju Jedi Order vs. Brotherhood of the Sith. Oto co zadecydowało jury:

"Po długich i miejscami burzliwych dyskusjach Jury podjęło w końcu decyzję: trzecią konkurencję wygrywa Brotherhood of the Sith. Opinie członków jury na temat poszczególnych opowiadań potrafiły być krańcowo różne. Tekst BotS zyskał ostatecznie przewagę dzięki równiejszemu poziomowi, większej spójności konstrukcji, zwrotom akcji w finale, oraz lepszemu poziomowi językowemu całości. Jako zaletę tekstu JO podniesiono natomiast dynamikę i "mocne uderzenie" pierwszej ze scen (choć sama scena wzbudziła pewne kontrowersje), jak również większą spójność z realiami świata SW (wersja BotS przedstawia Jedi jako de facto również kierujących się Ciemną Stroną, co nie jest zgodne z kanonem). Wśród wad wymieniono: problemy z warsztatem i językiem, powtórzenia, brak oryginalności tekstów, brak efektu "wow". Wydaje się nam, że w obu opowiadaniach - choć bardziej w tym stworzonym przez JO - zabrakło fazy redakcji, która wyłapałaby problemy językowe. Kwestie te podniesione zostały przez kilka osób, jeden z członków jury odmówił wręcz oddania głosu na którekolwiek z opowiadań, argumentując, że oba plasują się zdecydowanie poniżej satysfakcjonującego go poziomu. Inna osoba oceniła tekst BotS jako wyżej stojący pod względem jakości i "niemal nadający się do publikacji"." Tym samym Brotherhood of the Sith staje się zwycięzcą trzeciej konkurencji trwających między obydwoma organizacjami zmagań, których wynik w tej sytuacji wynosi JO 0:3 BotS"

Poniżej możecie znaleźć każdą z prac:
Opowiadanie BotS
Opowiadanie JO

Data: 02 lip 2014Tagi: Holokron Inne

Data: 17 cze 2014Tagi: Inne

Data: 01 cze 2014Tagi: Holokron Twórczość Inne

Data: 31 maj 2014Tagi: Wydarzenie

Data: 29 kwi 2014Tagi: Wydarzenie

Data: 21 kwi 2014Tagi: Wydarzenie

Data: 01 kwi 2014Tagi: Holokron

Data: 09 mar 2014Tagi: TwórczośćZapraszamy wszystkich zainteresowanych do działu Twórczość, w którym znajdziecie przygotowane pliki do druku, instrukcje oraz pozostałe zdjęcia z gotowej wersji gry.

Data: 28 lut 2014Tagi: Awans

Data: 04 lut 2014Tagi: Holokron

Data: 20 sty 2014Tagi: Inne

Data: 06 sty 2014Tagi: Awans Odejścia/powroty Inne

Data: 03 sty 2014Tagi: Specjalizacje

Data: 03 sty 2014Tagi: Holokron Wydarzenie Twórczość

Wróć na górę